تبلیغات
بهداشت و سلامت - علل افسردگی

گن لاغری فورمیسی پادار Formeasy Sleamless

ساخت ترکیه

گن لاغری

برای مشاهده تصاویر و توضیحات اینجا كلیك كنید

 خـرید پستی >> قیمت فقـط : 46.000 تـومان


تاریخ : چهارشنبه 7 تیر 1391

11 علت عجیب افسردگی


افسردگی محرک‌های زیادی دارد؛ ضربه‌روحی، مشکلات مالی، سوگ از دست دادن عزیزان و بیماری ها نمونه‌هایی از این محرک ها هستند. اما اگر افسرده هستید و هیچکدام از این ها در مورد شما صدق نمی‌کند، تعیین یک دلیل خاص برای افسردگی تان کمی دشوار است. در واقع، ممکن است افسردگی شما یک دلیل خاص و مشخص نداشته باشد. در زیر به برخی از علت‌های عجیب افسردگی اشاره می‌کنیم.


افسردگی

1- هوای تابستان

اختلال خلقی فصلی بیشتر با افسردگی زمستانی شناخته شده است که افراد زیادی را تحت‌تاثیر قرار می‌دهد. اما برای تعدادی از این افراد، این نوع افسردگی در تابستان اتفاق می‌افتد. افسردگی هوای گرم زمانی اتفاق می‌افتد که بدن برای وفق یافتن با فصل جدید دچار تاخیر می شود. این مشکل می‌تواند به‌خاطر عدم تعادل موادشیمیایی در مغز و هورمون ملاتونین باشد.

 


2- مصرف دخانیات

افرادی که در معرض افسردگی قرار دارند، بیشتر به کشیدن سیگار روی می‌آورند. اما گفته می‌شود که نیکوتین بر فعالیت انتقال‌دهنده‌های عصبی در مغز اثر می‌گذارد و موجب بالا بردن سطح دوپامین و سروتونین (که مکانیزم عمل داروهای ضدافسردگی نیز هست) می‌شود. این موضوع می‌تواند اعتیادآوری دارو و تغییرات خلق‌وخو که با آن همراه است و همچنین این که چرا افسردگی با ترک سیگار همراه است را توضیح دهد. خودداری از کشیدن سیگار و ترک آن می‌تواند به متوازن کردن موادشیمیایی مغز شما کمک کند.

اگر به اندازه کافی نخوابید، وقت کافی برای تجدید قوای سلول‌های مغزی ندارید و این یکی از عواملی است که می‌تواند موجب افسردگی شود

3- بیماری تیروئید

وقتی غده تیروئید نتواند هورمون کافی تولید کند، به آن کم‌کاری تیروئید گفته می‌شود و افسردگی یکی از علائم آن است. این هورمون چندکاره است، اما یکی از مهمترین وظایف آن انتقال دادن پیام های عصبی و تنظیم سطح سروتونین در بدن است.

اگر علائم جدیدی از افسردگی را در خود مشاهده می‌کنید (مخصوصاً اگر همراه با حساسیت به سرما، یبوست و خستگی باشد) بد نیست که یک آزمایش تیروئید انجام دهید. کم‌کاری تیروئید با دارو قابل درمان است.

 

4- عادات بد خواب

جای تعجب نیست که کمبود خواب  منجر به آسیب‌پذیری شود، اما می‌تواند احتمال بروز افسردگی را نیز افزایش دهد.

خواب شب

در یک تحقیق که در سال 2007 انجام گرفت مشخص شد که وقتی به افراد سالم کمبود خواب اعمال شد، بعد از مشاهده تصاویر ناراحت‌کننده، فعالیت مغزی بیشتری داشتند تا آن دسته از شرکت‌کنندگان که خواب کافی داشتند و این درست شبیه به واکنشی است که افراد افسرده دارند.

اگر به اندازه کافی نخوابید، وقت کافی برای تجدید قوای سلول‌های مغزی ندارید و مغز خوب کار نخواهد کرد و این یکی از عواملی است که می‌تواند موجب افسردگی شود.

 

5- فعالیت بیش از حد در فیسبوک

آیا وقت زیادی را در چت‌روم‌ها و وب سایت‌های اجتماعی می‌گذرانید؟ تحقیقات زیادی نشان می‌دهد که این می‌تواند با افسردگی مرتبط باشد، مخصوصاً در نوجوانان.

معتادان به اینترنت با ارتباطات انسانی واقعی در کشمکش هستند و معمولاً همراهی ندارند و دیدگاهشان به دنیا تا حدی غیرواقعی است. برخی متخصصین حتی آن را "افسردگی فیسبوکی" می‌نامند.

طی یک تحقیق که در سال 2010 انجام گرفت، محققان دریافتند که حدود 2/1 درصد از افراد بین 16 تا 51 سال زمان زیادی را در  اینترنت سپری می‌کنند و این افراد بیشتر در معرض ابتلا به افسردگی متوسط تا شدید هستند.

در یک تحقیق که در سال 2004 انجام گرفت، رابطه‌ی بین مصرف کم ماهی و بروز افسردگی در خانم‌ها مشخص شد

6- محل زندگی

بحث بر سر این که زندگی شهری بهتر است یا روستایی، بحثی بی‌پایان است، اما تحقیقات نشان می‌دهد که افرادی که در شهر زندگی می‌کنند تا 39 درصد بیشتر در معرض اختلالات روحی هستند تا آن هایی که در روستا زندگی می‌کنند.

تحقیقی که در سال 2011 انجام گرفت، برای این مسئله توضیحاتی ارائه می‌دهد: شهرنشینان در بخشی از مغز که استرس را تنظیم و تعدیل می‌کند، فعالیت بیشتری دارند و مقدار بیشتر استرس می‌تواند موجب اختلالات روانی شود.

میزان افسردگی در کشورها و شهرهای مختلف نیز متفاوت است. افسردگی برخی کشورها شایع‌تر می‌باشد.

 

7- داشتن گزینه‌های انتخابی زیاد

داشتن گزینه‌های زیاد برای انتخاب یک چیز، کار را سخت می‌کند. البته این موضوع برای آن دسته از افراد که در خرید معمولاً اولین چیزی که نظرشان را جلب می‌کند می‌خرند، مشکل نیست. اما افرادی هستند که در صورت زیاد بودن گزینه‌های انتخاب، وقت بسیار زیادی را صرف بررسی چندباره هر گزینه می‌کنند تا بهترین را انتخاب کنند. تحقیقات نشان می‌دهد که این نوع برخورد موجب ایده آل‌گرایی و افسردگی می‌شود.

 

8- نخوردن ماهی

ماهی

مصرف کم اسیدهای چرب امگا3 که در ماهی ها و روغن‌های گیاهی یافت می‌شود، می‌تواند موجب افزایش احتمال ابتلا به افسردگی شود.

در یک تحقیق که در سال 2004 انجام گرفت، رابطه‌ی بین مصرف کم ماهی و بروز افسردگی در خانم‌ها مشخص شد. اما در آقایان این مسئله دیده نشد.

این اسیدهای چرب انتقال‌دهنده‌های عصبی مثل سروتونین را تنظیم می‌کنند که می‌تواند علت افسردگی باشد.

مکمل روغن ماهی هم می‌تواند کمک کند. حداقل یک تحقیق تایید کرده است که این مکمل‌ها به کاهش افسردگی در افراد مبتلا به اختلال دوقطبی کمک کرده است.

 

9- روابط خواهر و برادری ضعیف

با این که نداشتن رابطه خوب با هرکسی می‌تواند موجب افسردگی شود، اما در یک تحقیق که در سال 2007 انجام شد، مشخص گردید که مردهایی که قبل از سن 20 سالگی با خواهر و برادرهای خود کنار نمی‌آمدند، در سال های بعد و بزرگسالی بیشتر در معرض ابتلا به افسردگی قرار داشته‌اند. با این که مشخص نیست چه چیزی در رابطه خواهربرادری اینقدر مهم است، اما محققان حدس می‌زنند که این روابط می‌تواند با توانایی برقراری ارتباط افراد با هم‌سالان خود مرتبط باشد.

کشمکش زیاد بین خواهر و برادرها می‌تواند فرد را تا قبل از سن 50 سالگی در معرض ابتلا به افسردگی قرار دهد

10- قرص‌های ضدبارداری

داروهای جلوگیری خوراکی حاوی سنتزی هورمون پروژسترون هستند که تحقیقات مشخص کرده است می‌تواند موجب افسردگی در خانم‌ها شود.

دلیل آن هنوز مشخص نیست و این مشکل برای همه اتفاق نمی‌افتد، اما اگر خانم‌ها سابقه افسردگی دارند یا در معرض ابتلا به آن قرار دارند، با استفاده از قرص های ضدبارداری احتمال بیشتری برای افسرده شدن آنها وجود دارد.

 

11- داروها

افسردگی می‌تواند از جمله عوارض ‌جانبی بسیاری از داروها باشد.

آنتی بیوتیک ها

به عنوان مثال، آکوتان و نوع ژنتیکی آن (ایزوترتینیون) برای از بین بردن جوش‌های پوستی تجویز می‌شود، اما افسردگی و فکر خودکشی از جمله خطراتی است که افراد را با مصرف این دارو تهدید می‌کند.

مصرف داروهای ضداضطراب و خواب‌آور مثل والیوم و زاناکس، لوپرسور که برای درمان فشارخون بالا تجویز می‌شود، داروهای پایین آورنده کلسترول مثل لیپیتور و پریمارین برای سندرم‌های پیش از یائسگی نیز از جمله این داروها هستند.

هر زمان که دارو جدیدی برایتان تجویز می‌شود حتماً قسمت عوارض‌جانبی آن را مطالعه کنید و حتماً از پزشکتان سوال کنید که در خطر ابتلا به آن قرار نداشته باشید.

 

افسردگی را درمان کنید

هر کسی در هر سن، جنس، نژاد یا وضعیت اجتماعی ممکن است به افسردگی مبتلا شود. از هر 10 نفری که به پزشکان مراجعه می کنند، یک نفر افسردگی دارد.

در نیمی از موارد، بیماری این افراد تشخیص داده نمی شود و درمان نشده باقی می ماند. اگر افسردگی درمان نشود، کیفیت زندگی بسیار پایین آمده و خطر خودکشی همواره وجود دارد. ممکن است شما تشخیص ندهید که افسرده هستید و یا به دنبال درمان آن نباشید. اما اگر هر چه زودتر به فکر علائم و به دنبال درمان باشید، شانس درمان کامل، سریع تر و بیشتر است.

پیشگیری از عود بیماری نیز بسیار مهم است. افسردگی در هیچ سنی، طبیعی تلقی نمی شود و درمان آن اهمیت زیادی دارد.

افسردگی در بچه ها معمولا به سختی تشخیص داده می شود.

در نوجوانی ممکن است افسردگی به علت تغییرات هورمونی ایجاد شود. برخی اوقات والدین این بچه ها نیز افسرده هستند و باید درمان شوند

همچنین افراد مسن ممکن است تصور کنند که احساس افسردگی آن ها طبیعی است. درمان این افراد از ناتوانی زودرس آن ها جلوگیری می کند و از خطر مرگ مربوط به افسردگی می کاهد. حمایت خانواده در درمان افسردگی نقش مهمی دارد. داروها را نباید خودسرانه مصرف کرد. مصرف برخی داروها با هم، ممکن است کشنده باشد.

ترکیبات گیاهی نیز با برخی داروها تداخل دارند و ممکن است عوارض جدی ایجاد کنند. در برخی موارد حتی بعضی از غذاها ممکن است با دارو تداخل داشته باشند.

بر اساس تاریخچه  بیماری، شدت و ماهیت افسردگی، نوع دارو توسط پزشک انتخاب می شود و در مورد رژیم غذایی، و تداخلات دارویی توضیحات لازم داده می شود.


تبیان

+شما جستجو تصاویر YouTube Gmail ترجمه شود تلفن همراه بلاگر ورود Google جستجو درباره 1,350,000 نتیجه (0.27 ثانیه) همه چیز تصاویر ویدیوها خریدکردن بیشتر گزینه های جستجو جستجوی وب میان صفحات فارسی بگرد صفحات خارجی ترجمه شده ابزارهای جستجوی بیشتر اگر امکان دارد آن را به فارسی ایمیل کنید درمان افسردگی با مواد غذایی مناسب(1) www.tebyan.net › ... › سایر شرایط و بیماری ها 12 فوریه 2006 – با پیشرفت علم، ارتباط بین سلامت ذهنی و روحی با نوع غذا و نوشیدنی اثبات شده است. ولی با این همه برای درمان مشکلات روانی، بیشتر از داروهای روان ... درمان افسردگی www.tebyan.net › ... › کتاب و کتابخوانی › خانواده و زندگی 14 نوامبر 2005 – تألیف : دکتر کیت راسل ابلاو – دکتر جی ریموند دوپاولو مترجم : مهدی قرچه داغی نشر : پیکان بخش اول: افسردگی: آنچه ما می دانیم - تعریف افسردگی و ... درمان افسردگی با داروهای گیاهی www.tebyan.net › ... › سلامت روح و روان › افسردگی ؛ بیماری های روانی 3 نوامبر 2002 – مشکلات و مسائل دنیای ماشینی باعث شده که روز به روز افسردگی در میان افراد بیش تر شود . متاسفانه این پدیده به صورت خفیف ، متوسط و یا شدید نه ... درمان افسردگی با مواد غذایی مناسب(2) www.tebyan.net › ... › سایر شرایط و بیماری ها 16 فوریه 2006 – در قسمت قبلی این مقاله به علائم افسردگی و اثر کمبود برخی از ویتامینها در بروز افسردگی اشاره کردیم. در این قسمت به بیان اثر برخی داروها و مواد ... افسردگی چگونه درمان میشود؟ www.seemorgh.com/health/default.aspx?tabid=2094&conid... اگر انسانها کاملاً شبیه به هم بودند، شناخت علل افسردگی و درمان آن بسیار ساده تر بود. اما ..... اصول راهنمای جدید برای درمان افسردگی www.hamshahrionline.ir/news-117525.aspx 4 ا کتبر 2010 – به گزارش رویترز این اصول راهنما را روز جمعه اول اکتبر بوسیله انجمن روانپزشکی آمریکا منتشر شد، اولین تجدیدنظر در درمان افسردگی پس از بیش از ... گامهایی برای درمان افسردگی www.hamshahrionline.ir/news-148271.aspx 13 ا کتبر 2011 – حدود ۵ درصد جمعیت آلمان از افسردگی رنج میبرد. در این کشور سالانه دهها میلیارد یورو برای شناسایی و درمان افراد مبتلا به افسردگی و بازگشت آنها به ... درمان افسردگی با تخمه آفتابگردان www.hamshahrionline.ir/news-134920.aspx 14 مه 2011 – درمان افسردگی با تخمه آفتابگردان. تغذیه > توصیهها و آداب - همشهری آنلاین - شهره فرجی: متخصصان تغذیه میگویند، تخمه آفتابگردان به طور طبیعی ... درمان افسردگی afsordegi.com/ 14 سپتامبر 2011 – درمان افسردگی · صفحه اصلی; سایر صفحات. تماس با ما · درباره ما · راه حل هایی برای مشکل ازدواج · مقاله علی اکبر نیکوصفت در رونامه همشهری مورخه ۲۰ ... روشهای درمان افسردگی - روان شناسی.دلهره.خشم.افسردگی .وسواس ... robabnaz.persianblog.ir/tag/روشهای_درمان_افسردگی اکثر مطالعات پزشکان حاکى از آن است که ترکیب روان درمانى و دارو درمانى موثرترین درمان براى اختلالات افسردگى است. آنچه که انقلابى در درمان بیماریهاى افسردگى ... پیشگیری و درمان افسردگی (2) drzohrabi.ir/index.php?option=com_content&task=view... 20 جولای 2008 – بعضی از علایم شایع افسردگی عبارتند از : از دست دادن علاقه ؛ بیحوصلگی و دلزدگی ؛ ناتوانی از لذت بردن احساس ناامیدی ؛ بیحالی و خستگی افسرده ... خبرآنلاین - دارویی که در درمان افسردگی معجزه میکند www.khabaronline.ir/news-86495.aspx 22 آگوست 2010 – سلامت - دانشمندان ادعا کردند موفق به کشف دارویی شدهاند که میتواند به طور معجزهآسایی افسردگی را درمان کرده و دوره زمانی درمان را به کوتاهترین حد ممکن ... بررسی انواع افسردگی و علائم و درمان آن : سایت پزشکان بدون مرز www.pezeshk.us/?p=14319 11 نوامبر 2008 – امروزه پزشکان می دانند که افسردگی نوعی ضعف نیست و شما به تنهایی نمی توانید آن را درمان کنید. افسردگی یک اختلال پزشکی با زمینه شیمیایی یا ... کشف کلید درمان افسردگی www.niksalehi.com/new/archives/004102.php 10 ژانویه 2006 – ایسکانیوز ـ تیمی از محققان بین المللی ،موفق به کشف مهمی در رابطه با درمان بیماری افسردگی شد. به گزارش سرویس علمی پژوهشی ایسکانیوز به نقل ... فوایدغیرمنتظره درمان افسردگی www.niksalehi.com/pezeshki/view/163906.php 2 فوریه 2012 – درمان افسردگی ممکن است موجب بازگرداندن اعتماد به نفس و تقویت ارتباطات عاطفی فرد شود. افسردگی 1- خواب بهتر افسردگی باعث می شود که از ... : تشخیص و درمان افسردگی daneshnameh.roshd.ir › علوم طبیعت › علوم پزشکی (طب) › پزشکی افسردگی به عنوان شناخته شدهترین اختلالات در نظر گرفته شده است چون اولین کسانی که از بیماری روانی صحبت کردهاند. در حال حاضر هم بیش از حد روی افسردگی کار ... : افسردگی و راههای مقابله با آن daneshnameh.roshd.ir › علوم طبیعت › علوم پزشکی (طب) › پزشکی افسردگی اگر خفیف باشد و به ویژه واکنشی نسبت به وقایع پراسترس زندگی باشد ممکن است نیاز به درمان با داروهای ضد افسردگی نداشته باشد و موارد خفیف را میتوان ... نکاتی چند درباره دارو درمانی افسردگی ؟ www.parsehclinic.com/VisitorPages/show.aspx?IsDetailList=true... نکاتی چند درباره دارو درمانی افسردگی ؟ آیا قرار است به خاطر افسردگی درمان دارویی دریافت کنید ؟ شاید مشاور یا روانپزشک شما دارو درمانی را برای شما در نظر بگیرد و ... علل بروز و درمان افسردگی در زنان taknaz.ir/news_detail_20911.html غروب یک زن. واکاوی علل بروز و درمان افسردگی در زنان:چه بسیار دختران افسرده ای که از خانه و مدرسه فرار میکنند یا دست به اعمال خلاف شئون اجتماع، خشونت، قتل و ... گیاهان موثر در درمان افسردگی pharmc.ir/pharmacognosy/6.../344-1389-03-07-19-36-19.html 28 مه 2010 – گیاهانی که در درمان افسردگی موثر هستند. ... از جمله گیاهان دارویی که در درمان افسردگی بکار می رود می توان به موارد زیر اشاره کرد: جو دوسر: اثرات ضد ... درمان افسردگی - یاد بگیر دات كام yadbegir.com/main/health2/depressionend.htm برای درمان اساسی افسردگی باید روش درمانی صحیح انتخاب شود درمان دارویی اولین راه حل نیست مراقب باشید! افسردگی وراههای درمان آن www.lenjan.gov.ir/Default.aspx?tabid=1802 افسردگی وراههای درمان آن. مقدمه. افسردگی با علائمی چون احساس غمگینی، شکست، ناراحتی و کلافگی، هیجان و استرس، بی علاقگی به همه چیز و گاه همه کس مشخص میشود؛ ... درمان افسردگی - کلینیک آتیه www.atiehclinic.com/views/TMS/depression.aspx کلینیک آتیه جهت درمان افسردگی راهکارهایی را پیشنهاد می کند. در این صفحه مطالبی درباره -افسدگی چیست؟- درمان افسردگی - علت افسرگی - توصیه به اطرافیان- در ... کلینیک آتیه | نوروفیدبک - بیوفیدبک - درمان افسردگی www.atiehclinic.com/ در آتیه با استفاده از نوروفیدبک ، بیوفیدبک ، TMS و بدون مصرف دارو سلامتی کامل خود را بازیابید-آتیه مرکز جامع روانشناسی در ایران. روشی جدید برای درمان افسردگی www.irannaz.com/news_detail_10503.html روشی جدید برای درمان افسردگی. روشی جدید برای درمان افسردگی. افسردگی اقسام گوناگون دارد، شایع ترین آن افسردگی کبیر است که فرد مبتلا به آن گاهی شاد و خوشدل ... برای درمان افسردگی، پیادهروی کنید www.asriran.com/fa/news/.../برای-درمان-افسردگی-پیاده‌روی-کنید آمارها نشان میدهد یك نفر از هر 10 نفر در مرحلهای از زندگی خود به علائم افسردگی مبتلا میشود. این اختلال در صورت حاد بودن با دارو قابل درمان است اما در شرایط خفیفتر ... اختلال افسردگی اساسی - ویکیپدیا fa.wikipedia.org/wiki/اختلال_افسردگی_اساسی رفتن به ۴ درمان‏: رواندرمانیهای شناختی-رفتاری و در برخی موارد تحلیلی نیز در درمان افسردگی موثر هستند. در موارد خفیفتری که هنوز افسردگی در حد یک اختلال ... داروهای ضد افسردگی - ویکیپدیا fa.wikipedia.org/wiki/داروهای_ضد_افسردگی کسانی که از افسردگی شدید رنج میبرند، معمولاً با یکی از انواع داروهای ضد افسردگی (به انگلیسی: antidepressant) درمان می شوند . در موارد مقاوم ممکن است بیمار دو نوع ... [PDF] ﺳﺒﺐ و ﺑﺎﻋﺚ اﻓﺴﺮدﮔﯽ ﭼﻴﺴﺖ؟ اﻓﺴﺮدﮔﯽ ﭼﮕﻮﻧﻪ درﻣﺎن ﮐﺮدﻩ ﻣﻴ www.tampere.fi/tiedostot/53SymFrqF/persia_1.pdf ساختار فایل: PDF/Adobe Acrobat - نمایش سریع ١. Persia. TIETOA MASENNUKSESTA. اﻃﻼﻋﺎﺗﯽ در ﺑﺎرﻩ. اﻓﺴﺮدﮔﯽ. (. دﭘﺮﺳﻴﻮن. ) ﻣﻨﻈﻮر ازاﻓﺴﺮدﮔﯽ ﺣﺎﻟﺘﯽ ﻣﻴﺒﺎﺷﺪ ﮐﻪ اﻧﺴﺎن ﺑﻄﻮر دراز ﻣﺪّت اﺣﺴﺎس ﺳﺨﺘﯽ و ﻧﺎراﺣﺘﯽ ﻣﻴﮑﻨﺪ، ﭘﺮﻳﺸﺎﻧﺤﺎل و. ﻣﻀﻄﺮب ﻣﻴﺒﺎﺷﺪ و ... آیا هومیوپاتی در درمان افسردگی نقشی دارد؟ www.ophomeopathy.com/index.php?option... آیا هومیوپاتی در درمان افسردگی نقشی دارد؟ نویسنده : Homeopathy 4 ever Rober Medhurst. ترجمه:شهناز سبحانی. هومیوپات .Robert Medhurstخلاصه ای از داروهای مهم ... درمان افسردگی با كمك یك اسپری جدید - مجله پزشکی مادر www.3-m.ir/index.php?option=com_content&task=view... به گزارش روزنامه دیلی میل، پزشكان میگویند این اسپری میتواند ظرف دو ساعت اثرات درمانی و شفابخش خود را روی مغز بیماران مبتلا به افسردگی برجای بگذارد برخلاف ... هیپنوتیزم در درمان افسردگی...! www.drdtavana.com/index.php/component/content/article/24.html لکنت زبان|تیک های عصبی|درمان لکنت عصبی|متخصص روانشناسی|هیپنوتیزم درمانگر دکتر داوود نجفی توانا. درمان افسردگی www.gtoap.com/درمان-افسردگی.aspx درمانهای ضدافسردگی را میتوان به دو دسته کلی دارویی و غیردارویی تقسیم کرد. اثربخشی هر دو این درمانها در مطالعات فراوانی مشاهده شدهاست. در موارد شدید استفاده ... درمان افسردگی بدون دارو TMS www.bartarinha.ir/fa/news/12115/درمان-افسردگی-بدون-دارو-tms 25 ا کتبر 2011 – اخیراً سازمان غذا و دارو آمریکا وسیله ای را با عنوان تحریک مغناطیسی مغز (TMS) را برای درمان افسردگی مورد تایید قرار داده است.این درمان درحال حاضر ... بهترین شیوههای درمان افسردگی در نوجوانان www.bartarinha.ir/fa/.../بهترین-شیوه‌های-درم ن-افسرد ی-در-نوجوانان 30 مه 2012 – بسیاری از متخصصان برای درمان افسردگی داروهایی را تجویز میكنند كه بیشتر این داروها برای گروه سنی بزرگسال تولید شده و عوارض جانبی به همراه ... روان یار www.ravanyar.com/ آزمون هوش هیجانی ». از دنیای روانشناسی. «روانشناسى رنگها ». مقالات تخصصی. « داروهای ضدافسردگی ». تغذیه و رژیم درمانی. «آیا مصرف ویتامین به درمان افسردگی کمک ... درمان افسردگی با چسب پوستی www.jamejamonline.ir/newstext.aspx?newsnum=100815334037 4 روز پیش – پژوهشگران امروز پنجشنبه اعلام کردند ورزش در درمان افسردگی تاثیر...> ... پزشکان فرانسوی برای مقابله با شیوع افسردگی به خورشید درمانی روی. نقش ایمان و عبادت در درمان افسردگی suboot.org.af/index.php?option=com_content... علاوه بر راه‏های درمانی کیمیاوی و دارویی که برای این بیماری یا اختلال وجود دارد، از راه‏های دیگری نیز می‏توان بر این مشکل غالب شد؛ درمان افسردگی با تکیه بر خداوند و ... درمان افسردگی خنده درمانی خنده بر هر درد بی درمان دواست mihania.ir/club/aview/940.aspx درمان افسردگی خنده درمانی خنده بر هر درد بی درمان دواست. 1391/03/06. مترجم: امیر دیوانی. خنده سبب باز شدن گرههای عضلانی، كاهش درد و سفتی ماهیچهها و تقویت دستگاه ... درمان افسردگی رنگ درمانی mihania.ir/club/aview/935.aspx درمان افسردگی رنگ درمانی. 1391/03/06. حسین هادیپور بروجنی. رنگها به راحتی روی سیستم عصبی قدرت بینایی، سیستم گوارشی و كلیه سیستم فیزیكی، حق حالات ... درمان افسردگی تأثیرات شفابخش رنگ بنفش mihania.ir/club/aview/932.aspx درمان افسردگی تأثیرات شفابخش رنگ بنفش. 1391/03/06. ترجمه: آزاده تویسرکانی انواع رنگ بنفش از انواع رنگ بنفش میتوان به بنفش تیره و روشن، سوسنی، كبود، ... درمان افسردگی رنگ درمانی قرمز و صورتی رنگ کودکانه mihania.ir/club/aview/934.aspx درمان افسردگی رنگ درمانی قرمز و صورتی رنگ کودکانه. 1391/03/06. آزاده توسیركانی صورتی رنگ صورتی را یكی از مشتقات رنگ قرمز و حاصل تركیب این رنگ با رنگ ... تاثیر خامگیاهخواری و تغذیه گیاهی در درمان افسردگی‎ - YouTube www.youtube.com/watch?v=t7Xwls1rOQo 22 آگوست 2011 – چگونه با خامگیاهخواری میتوان افسردگی را درمان کرد؟ نقش تغذیه گیاهی در درمان افسردگی چیست؟ چه مواد غذایی گیاهی به درمان افسردگی کمک میکند؟ درمان افسردگی با گیاه بادرنجوبه - آکاایران - طب سنتی و گیاهان دارویی tandorosti.akairan.com/health/tebsonati-giahandarooye/16538.html گیاه بادرنجبویه یا وارنگ بو محبوب زنبور عسل است، همچنین موجب از بین رفتن افسردگی می شود و داروی مورد علاقه ابوعلی سینا بود. درمان افسردگی با تغذیه [303] | خوراک آرامش nasimearamesh.com/khorake.../1390-09-27-07-16-40-303.html اگر دچار افسردگی شده اید، خودتان متوجه احساس ناامیدی که ناگهانی رخ داده می شوید. در این حالت بهتر است برای درمان به پزشک مربوطه مراجعه نمایید. اما در این بین خودتان ... ایسنا - «دكتر شوك» و درمان افسردگی .... isna.ir/fa/news/91021004668/-دكتر-شوك-و-درمان-افسردگی 29 آوریل 2012 – وبلاگ «یك پزشك» در ادامه معرفی وبلاگهای پزشكی، این بار به معرفی وبلاگی با عنوان« Dr. Shock... روش تاره و ارزان درمان افسردگی salamatestan.com/index.php?option=com...id... فیلم درمانی - محمد صالح علاء ... روش تاره و ارزان درمان افسردگی ... پیادهروی سریع و روزانه راهکاری موثر برای مقابله با افسردگی و افکار غم انگیز و مایوسانه است. درمان افسردگی با داروهای گیاهی - ابتکار ebtekarnews.com/Ebtekar/News.aspx?NID=6722 7 دسامبر 2006 – برای درمان انواع افسردگی، سالیان درازی است که از انواع داروهای ضد افسردگی شیمیایی استفاده می شود ولی چون درمان افسردگی گاهی چندین ماه و یا ... ورزش را برای درمان افسردگی تجویز كنید www.beytoote.com/health/remedy-sport/sport-freeze-remedy.html ورزش و تحرك بدنی، استرس و پرخاشگری را كاهش داده و احساس سلامت جسمی را تقویت میكند... درمان افسردگی بدون دارو www.irmind.com/1391-01-28-14-26-33.html 15 آوریل 2012 – درمان افسردگی بدون دارو, مشاهده در قالب PDF · چاپ · فرستادن به ایمیل ... در درمان افسردگی دو نوع رویکرد درمانی وجود دارد : روش مبتنی بر دارو درمانی و ... تبلیغ مرتبط با درمان افسردگی درمان افسردگی www.drdtavana.com/ هیپنوتیزم روش بسیار موثر در درمان 02122899145-6 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی جستجوی پیشرفتهشگردهای جست وجونظر بدهیدGoogle.com in English ©2012 Google‏صفحهGoogle ‏‫همه چیز درباره Google ‏‏
طبقه بندی: بهداشت و سلامت روان، 
برچسب ها: علل افسردگی، درمان افسردگی، داروهای ضد افسردگی، علایم افسردگی، افسردگی،
ارسال توسط Salamat24

محصولات برتر
http://www.30cd.biz/upload_pic/1347430900.gif
آرشیو مطالب
جدیدترین محصولات