تبلیغات
بهداشت و سلامت - خطرات اشعه ماورای بنفش خورشید

گن لاغری فورمیسی پادار Formeasy Sleamless

ساخت ترکیه

گن لاغری

برای مشاهده تصاویر و توضیحات اینجا كلیك كنید

 خـرید پستی >> قیمت فقـط : 46.000 تـومان


تاریخ : جمعه 16 تیر 1391


اشعه فرابنفش انرژی الکترومغناطیسی است که طول موج کوتاه و انرژی زیادی دارد و برای چشم انسان نامرئی است و در طیف الکترومغناطیسی، بین اشعه ایکس و نور مرئی قرار دارد. وجود این اشعه در نور خورشید باعث آفتاب سوختگی پوست بدن می‌شود.


اشعه ماورای بنفش خورشید

اشعه ماورای بنفش نور خورشید به سه دسته UVB ، UVA و UVC با طول موج‌های مختلف تقسیم‌بندی می‌شود. حدود 95 درصد اشعه ماورای بنفش خورشید که به سطح زمین می‌رسد، از نوع UVA است.

 

مقادیر کم ‌پرتو فرابنفش برای انسان سودمند است و برای تولید ویتامین D ضروری است و در درمان بیماری‌هایی مانند نرمی استخوان، داء‌الصدف و اگزما مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما قرار گرفتن طولانی‌مدت در معرض تابش فرابنفش ممکن است، اثرات حاد و مزمنی را بر سلامت پوست، چشم و سیستم ایمنی انسان داشته باشد.

 

شاخص جهانی پرتوهای فرابنفش خورشیدی، سطح پرتوهای فرابنفش را در سطح زمین نشان می‌دهد. مقادیر این شاخص از صفر به بالاست و مقادیر بالاتر نشان‌دهنده توانایی بالاتر آسیب‌رسانی این اشعه به پوست و چشم انسان است و زمان کمتری برای بر جای گذاشتن آسیب لازم است.

 


بر اساس شاخصه‌های موجود، میزان اشعه فرابنفش به پنج بخش تقسیم می‌شود که 1 تا 2 آن بی‌خطر، 3 تا 5 کم‌خطر، 6 تا 7 خطر زیاد، 8 تا 10 خطر بسیار زیاد و 11 به بالا خطر بسیار شدید است. مقدار این شاخص در زمان‌های مختلف روز متفاوت است.

 

چرا اشعه زیاد شد؟

اما علت این‌که میزان اشعه مضر فرابنفش در کشور افزایش یافته است چیست؟

میزان اشعه فرابنفش متاثر از میزان نور خورشید، عرض جغرافیایی، میزان ابرناکی، ارتفاع، ازن و انعکاس در سطح زمین است. افزایش گازهای گلخانه‌ای و آلودگی‌های صنعتی موجب می‌شود که میزان عبور اشعه فرابنفش از جو زمین افزایش یابد. در طول شبانه روز 2 ساعت قبل از ظهر و 2 ساعت بعدازظهر در فصل تابستان میزان اشعه فرابنفش افزایش می‌یابد. با کاهش میزان ابرناکی، اشعه فرابنفش افزایش می‌یابد، هرچند با وجود ابری بودن آسمان امکان بالا بودن میزان اشعه فرابنفش وجود دارد.

عوارض پرتو فرابنفش خورشید برای چشم کودکان 10 برابر چشم بزرگسالان است که همین امر، ضرورت استفاده از عینک آفتابی را برای کودکان بیشتر می‌کند


محافظی که سوراخ شد

در ارتفاع 10 تا 16 کیلومتری از سطح زمین، لایه ازن مانند یک صافی، پرتوهای فرابنفش خطرناک ارسالی از خورشید را می‌گیرد و مانع از رسیدن آن به زمین می‌شود. دانشمندان بر این باورند که لایه ازن در حدود 400 میلیون سال پیش شکل گرفته و تا سال‌های نزدیک به دوران اخیر تقریبا آسیب ‌ندیده است. وقتی نور خورشید از جو زمین می‌گذرد، تمام پرتوهای فرابنفش نوع C و تقریبا 90 درصد پرتوهای فرابنفش نوع B توسط لایه ازن، بخار آب، اکسیژن و دی‌اکسید کربن جذب می‌شوند و UVA کمتر توسط جو زمین تاثیر می‌پذیرد. بنابراین پرتوهای فرابنفشی که به زمین می‌رسد، از پرتوهای فرابنفش نوع A و کمی از پرتوهای نوع B است.

 

افزایش سرطان پوست

اشعه ماورای بنفش به سادگی می‌تواند به پوست صدمه بزند و این صدمه می‌تواند موجب سرطان پوست شود.

میزان کل تشعشع خورشید طی سال‌ها و در معرض نور خورشید قرار گرفتن به میزان زیاد که موجب آفتاب سوختگی می‌شود، می‌تواند باعث سرطان شود. با افزایش قرار گرفتن در معرض پرتوهای فرابنفش میزان سرطان پوست افزایش می‌یابد. کشور ما در سال 1440 بیش از 60 مورد سرطان پوست اضافی در هر میلیون نفر را تجربه خواهد کرد.

 

چشم‌ها در امان نیستند

سوختگی قرنیه چشم یکی از آثار زیان‌آور اشعه فرابنفش است. این مساله در افرادی که ورزش اسکی انجام می‌دهند، بیشتر دیده می‌شود. ضمن این‌که این خطر، افرادی را که به دریا می‌روند نیز تهدید می‌کند. احساس وجود جسم خارجی در چشم، سوزش، خارش، درد شدید و قرمزی از علائم سوختگی قرنیه چشم بر اثر تابش شدید اشعه فرابنفش خورشید است.

البته مشکل پرتو فرابنفش تنها این نیست. مواجهه با پرتو فرابنفش به طور مزمن موجب فرسایش لایه‌های بیرونی چشم و بروز آب مروارید می‌شود. در واقع یکی از عوامل مهمی که در ایجاد بیماری‌های چشمی نظیر (دژنراسیون ماکولا، ناخنک و آب مروارید) نقش دارد، پرتو فرابنفش است.

داده‌ها نشان می‌دهند که تابش آفتاب مستقیما با خطر بروز بیماری ناخنک (رشد بیش از حد لایه خارجی مخاء پشت قرنیه چشم) ارتباط دارد. تیرگی بخش جلویی عدسی چشم نیز با تابش حاد پرتوهای فرابنفش ایجاد می‌شود.

آب مروارید یکی از عوامل کوری در جهان است و 2 درصد آب مروارید با تابش بیش از حد پرتوهای فرابنفش ایجاد می‌شود. در این بیماری پروتئین‌های عدسی چشم از هم باز و درهم پیچیده می‌گردد و باعث تجمع رنگدانه‌ها و تاری عدسی می‌شود که در نهایت منجر به کوری می‌شوند.

بد نیست بدانید شواهد نشان می‌دهد شکل‌های مختلف سرطان چشم بستگی به مدت زمان در معرض نور خورشید بودن افراد است. یکی از سرطان‌های بدخیم چشم ملانوما است که در اثر پرتوهای فرابنفش تشکیل می‌شود. محل معمول این سرطان در پلک چشم است.

در نظر داشته باشید عوارض پرتوهای فرابنفش خورشید برای چشم کودکان 10 برابر چشم افراد بزرگسال است که همین امر، ضرورت استفاده از عینک آفتابی را برای کودکان بیشتر می‌کند.

 

برای پیشگیری...

استفاده از پوشش مناسب، عینک‌های آفتابی و ضدآفتاب‌ها در فصل گرما ضروری است. بسیاری از مردم کرم‌های ضدآفتاب را جزو مواد آرایشی و زینتی محسوب می‌کنند و آن را در زمره اقلامی چون پن‌کک و... قرار می‌دهند، در حالی که چنین نیست و در بسیاری از کشورهای پیشرفته این فرآورده‌ها به عنوان دارو در نظر گرفته می‌شوند. مردم این کشورها به دلیل استفاده بسیار زیاد از این کرم‌ها اطلاعات بالایی در مورد انواع گوناگون این کرم‌ها و ضرورت استفاده از آن را دارند. در ایران طی چند سال اخیر تولید و فروش کرم‌های ضدآفتاب افزایش بسیاری داشته و مردم کم وبیش ضرورت استفاده از ضدآفتاب را درک کرده‌اند، اما شاید بسیاری از آن‌ها هنوز اهمیت استفاده از آن را ندانند.

پرتوهای ماورای‌بنفش خورشید برای کودکان ضرر بیشتری دارند. پس علاوه بر پوشش مناسب، استفاده از کلاه و ضدآفتاب را برای کودکتان در نظر بگیرید. متخصصان پوست استفاده از ضدآفتاب را برای کودکان از 6 ماهگی به بالا توصیه می‌کنند. معمولا برای نوزادان از ضد آفتاب‌های فیزیکال که دارای فیلترهای فیزیکی هستند استفاده می‌شود. این ضد آفتاب حاوی زینک اکساید و تیتانیوم اکساید بوده و نور آفتاب را منعکس می‌کنند. برای بزرگسالان نیز ضد آفتاب‌های شیمیایی تجویز می‌شود که همین ضد آفتاب‌های موجود در بازار هستند. این ضد آفتاب‌ها جاذب اشعه‌اند. البته داشتن پوشش مناسب و کلاه لبه‌دار در این ایام لازم است.

سعی کنید تا جایی که امکان دارد بین ساعت 11 صبح تا 4 بعدازظهر در معرض نور آفتاب نباشید، چراکه شدت تابش نور خورشید در این ساعات از روز بیشتر است

10 نکته در خصوص پرتو فرابنفش

آسیب‌پذیری انسان از پرتو فرابنفش تحت تاثیر عوامل محیطی کاهش یا افزایش می‌یابد. پس برای حفظ سلامت خود نکات زیر را بخوانید و به خاطر داشته باشید:

1 ـ بیش از 90 درصد پرتو فرابنفش می‌تواند از ابرهای سبک عبور کند.

2 ـ 60 درصد پرتو فرابنفش بین ساعت 10 صبح و 2 بعدازظهر به زمین می‌رسد.

3 ـ برف تا حدود 80 درصد پرتو فرابنفش را منعکس می‌کند.

4 ـ به ازای هر 300 متر افزایش ارتفاع از سطح زمین، میزان پرتو فرابنفش 4 درصد افزایش می‌یابد.

5 ـ سایبان می‌تواند بیش از 50 درصد پرتو فرابنفش را کاهش دهد.

6 ـ ماسه تا 25 درصد پرتوفرابنفش را بازتاب می‌دهد. پس با توجه به این که شن و ماسه سفید نور خورشید را منعکس می‌کند، از حضور در سواحل دریا جدا خودداری کنید.

7 ـ در عمق نیم‌متری آب هنوز 40 درصد پرتو فرابنفش وجود دارد.

8 ـ برای بخش‌های بدون پوشش پوست خود از کرم‌های ضد آفتاب با SPF بالای 30 استفاده کنید.

9 ـ از عینک‌های آفتابی با قدرت حذف پرتوفرابنفش استفاده کنید.

10 ـ لباس‌ها و کلاه‌های تیره‌رنگ بهتر می‌توانند از ورود اشعه ماورای بنفش به بدنتان جلوگیری کنند. در ضمن اگر لباستان خشک باشد، اثر نور خورشید بر بدنتان بسیار کمتر می‌شود. پس به خاطر گرمای شدید لباستان را با آب خیس نکنید تا خنک شوید.

 

خانه امن‌تر است

جمله‌ی: «تا حد امکان از خانه‌های خود خارج نشوید»، جمله‌ای عادی برای ساکنان تهران و برخی شهرهاست. البته تا به حال به خاطر دود و هوا و گرد و غبار این توصیه می‌شد، ولی این‌بار به خاطر اشعه خورشید است. متخصصان توصیه می‌کنند به علت آسیب‌های جدی پوستی و چشمی بر اثر تشعشعات پرتوی فرابنفش در شرایطی که این شاخص در حد بسیار خطرناک قرار داشت، مردم تا حد امکان از منزل خارج نشوند.

در بسیاری از کشورهایی که با مشکل افزایش اشعه فرابنفش مواجه هستند، متداول است که شاخص پرتو فرابنفش (UV) در گزارش‌های هواشناسی به اطلاع مردم برسد. بر این اساس لازم است این موضوع در ایران نیز مورد توجه قرار گیرد. از طرف دیگر مردم باید شیوه‌های حفاظتی در مقابل پرتو فرابنفش را فرابگیرند. برای این کار، مدارس نقش مهمی در آموزش دارند. معلمان باید جهت آموزش این موضوع توجیه شوند و مورد تشویق و حمایت قرار گیرند.

البته نباید از رسانه ملی نیز غافل ماند، پخش مداوم برنامه‌های آموزشی و اطلاع‌رسانی در صدا و سیما و سایر رسانه‌ها در این زمینه می‌تواند بسیار موثر باشد.


روی عكس زیر كلیك كنید


تبیان

+شما جستجو تصاویر YouTube Gmail ترجمه شود تلفن همراه بلاگر ورود Google جستجو درباره 686,000 نتیجه (0.86 ثانیه) همه چیز تصاویر ویدیوها خریدکردن بیشتر گزینه های جستجو جستجوی وب میان صفحات فارسی بگرد صفحات خارجی ترجمه شده ابزارهای جستجوی بیشتر اگر امکان دارد آن را به فارسی ایمیل کنید خطرات اشعه ماورای بنفش خورشید www.tebyan.net › صفحه اصلی › سلامت › سلامت جامعه › بهداشت محیط 23 آگوست 2011 – اشعه فرابنفش انرژی الکترومغناطیسی است که طول موج کوتاه و انرژی زیادی دارد و برای چشم انسان نامرئی است و در طیف الکترومغناطیسی... خطرات و مضرات آفتاب گرفتن www.tebyan.net › ... › مراقبتهای پوست و مو › سلامت پوست 20 مه 2008 – انرژی خورشید از اشعه ماوراء بنفش عبور می كند و به سه نوع اشعه تقسیم می شود، اشعه ماوراء A,B,C شدت پرتوهای اشعه ماوراء بنفش بین ساعات 10 صبح ... خطرات اشعه ماورای بنفش خورشید www.tebyan.net/mobile.aspx/Comment/ejtemaii/85/index.aspx?pid... اشعه ماورای بنفش نور خورشید به سه دسته UVB ، UVA و UVC با طول موجهای مختلف تقسیمبندی میشود. حدود 95 درصد اشعه ماورای بنفش خورشید كه به سطح زمین میرسد، از ... تاثیرات مضر نور خورشید بر چشم www.tebyan.net › ... › سلامت › انواع بیماری ها و درمان آنها › چشم 27 جولای 2008 – امواج ماورای بنفش فقط 5 درصد انرژی نور خورشید را تشکیل میدهند، اما مضرترین جزء اشعه خورشیدی هستند. مطالعات زیادی درباره طول موجهای گوناگون ... آفتاب چشمهایتان را نسوزاند www.tebyan.net › ... › سلامت › انواع بیماری ها و درمان آنها › چشم 1 آگوست 2011 – امواج ماورای بنفش فقط 5 درصد انرژی نور خورشید را تشکیل میدهند، اما مضرترین... ویژگی های یک عینک آفتابی مناسب محافظت از چشم ها در مقابل اشعه ... اشعه ماورای بنفش و حفاظت در برابر آن www.irandeserts.com/.../اشعه_ماورای_بنفش_و_حفاظت_در_برابر_آن.... اشعه ماورای بنفش (فرا بنفش) چیست: این اشعه محدوده ای از طیف نور خورشید است که پس از طی میلیونها کیلومتر از خورشید به ما می رسد. این قسمت از نور خورشید در ... تهرانی ها در معرض خطر اشعه ماوراء بنفش www.jamejamonline.ir/newstext.aspx?newsnum=100846803797 21 ژوئن 2011 – وی افزود: اشعه ماوراء بنفش خورشید در صورت رعایت نكردن نكات مربوط به ... وی با بیان اینكه اشعه ماوراء بنفش خورشید ممكن است منجر به تغییر ... این روزها از خورشید رو بگیرید www.jamejamonline.ir/newstext.aspx?newsnum=100815650105 26 ژوئن 2012 – این در حالی است كه با وجود اینكه اشعه ماورای بنفش خورشید طی 10 روز ... تابستان سال گذشته قرار گرفتن اشعه ماورای بنفش خورشید در شرایط ... UV( در باره اشعه ماورائ بنفش خورشید ) - بهداشت کار hanafimohamad.blogfa.com/post-254.aspx UV یا همان «اشعه فرابنفش» بخشی از تابش الکترومغناطیسی است كه ما از اشعه خورشید آنرا دریافت می كنیم . اشعه ماوراء بنفش یک شکل از نور است که برای انسان قابل ... مضرات اشعه ماورا بنفش خورشید fa.parsiteb.com/news.php?nid=10693 تابستان، گرمای هوا، حمام آفتاب، سوزاندن پوست و سولاریوم»، این كلمات ذهن هر خوانندهای را به سوی حال و هوای «برنزه شدن» سوق میدهد. دستگاه های سنجش اشعه ماوراء بنفش خورشید در همه استان ها نصب می شود www.irna.ir/News/...های...اشعه-ماوراء-بنفش-خورشید.../اجتماعی/ 23 مه 2012 – تهران - رییس مركز سلامت محیط و كار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی گفت: این وزارتخانه با مشاركت سازمان انرژی اتمی در نظر دارد دستگاه های ... اثرات مضر اشعه ماوراء بنفش نور خورشید بر چشم انسان www.dr-naderi.blogfa.com/cat-33.aspx سایت چشم پزشکی دکتر نادری - اثرات مضر اشعه ماوراء بنفش نور خورشید بر چشم انسان - دکترعلیرضا نادری جراح و متخصص چشم پزشکی و فوق تخصص پیوند ... لایه ازن جاذب اشعه ماورای بنفش خورشید - حفاظت از لایه ازن ozoneprotect.persianblog.ir/post/58/ در واقع پوست اگر بدون حفاظ یا استفاده از کرمهای ضدآفتاب در معرض نور خورشید قرار بگیرد بر اثر نفوذ اشعه ماورائ بنفش به لایه های زیرپوست صدمه دیده و دچار درد و ... تابش پرتوهای ماورای بنفش تشعشعات خورشید و شاخصهای آن sp-ebtekar.com/?persian=content&categoryID=94&nodeID=51 عمده ترین منبع طبیعی مولد اشعه ماورای بنفش، تشعشعات خورشیدی می باشد، مطابق اشکال زیر پرتو های ماورای بنفش با طول موج کوتاه (UV-C) بطور کامل و قسمتهایی از ... هشدار درباره اشعه ماورای بنفش/ سکوت دولتیها fararu.com/fa/news/.../هشدار-درباره-اشعه-ماورای-بنفش-سکوت-دولتی‌... 25 ژوئن 2012 – وجود این اشعه در نور خورشید باعث آفتاب سوختگی پوست بدن میشود. این اشعه طول موجی بین 400-100 نانومتر دارد. اشعه ماورای بنفش نور خورشید به 3 ... بیماری ها:تاثیر اشعه ماوراء بنفش خورشید در پوست www.salamatnews.com/ViewNews.aspx?ID=47554&cat=16 تاثیر اشعه ماوراء بنفش خورشید در پوست سلامت نیوز : دکتر عباس انتظاری، متخصص پیشگیری از بیماری ها و عضو هیئت علمی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و ... گجتی برای تعیین شدت اشعه ماورا بنفش خورشید | علم فردا www.elmefarda.com/گجتی-برای-تعیین-اشعه-ماورا-بنفش-خورشید/ همانطور که می دانید خورشید در ساعاتی از روز بیشترین اثر تخریبی روی پوست را دارد . ساعات ظهر از ۱۱ صبح تا ۴ ۵ بعدازظهر اشعه ماورا بنفش آفتاب به حداکثر خود می ... : اشعه فرابنفش daneshnameh.roshd.ir › ... › فیزیک › الکتریسیته و مغناطیس › امواج وجود این اشعه در نور خورشید باعث آفتاب سوختگی پوست بدن میشود. ... ماورا بنفش با طول موج بلند یا ماورا بنفش A : این اشعه بین طول موجهای 0.39 و 0.315 میکرومتر ... به من بگو چرا ؟ - اشعه ماورای بنفش چیست؟ savvy.blogfa.com/post-15.aspx خورشید منتشر سازنده ی این تشعشعات است و نیز لامپهای مخصوصی که انسان بدین منظور ساخته قادر به تولید این اشعه است. برد طول موج امواج ماورای بنفش درست از ... خاصیت سرطانزایی اشعه ماورا بنفش konjkav.com/.../12999-خاصیت-سرطان‌زایی-اش ه-ماو ا-بن ش-.html اشعه ماورا بنفش خورشید (UV) مضرتر از آن چیزی است که قبلا دانشمندان میپنداشتند. نور خورشید، 2 نوع اشعه ماورابنفش منتشر میکند که به سطح زمین میرسد: UVA و ... نصب دستگاههای سنجش اشعه ماوراء بنفش خورشید در استان ها - INN www.inn.ir/newsdetail.aspx?id=107544 23 مه 2012 – نصب دستگاههای سنجش اشعه ماوراء بنفش خورشید در استان ها. رییس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: این وزارتخانه ... آدرشک - اشعه ماورای بنفش و عینک های آفتابی adoroshk.blogfa.com/post-11.aspx اشعه ماورای بنفش (فرا بنفش) چیست: این اشعه محدوده ای از طیف نور خورشید است که پس از طی میلیونها کیلومتر از خورشید به ما می رسد. این قسمت از نور خورشید در ... تاثیر اشعه ماوراء بنفش خورشید در پوست | سلامت نیوز www.ghatreh.com/news/.../تاثیر-اشعه-ماوراء-بنفش-خورشید-پوست با اثرات اشعه ماوراء بنفش برروی پوست آشنا شوید. - دکتر عباس انتظاری، متخصص پیشگیری از بیماری ها و عضو هیئت علمی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و ... انجمن فیزیكدانان جوان ایران • - میزان اشعه ماورای بنفش محل سکونتتان www.hupaa.com/forum/viewtopic.php?f=10&t=24873 7پست - 6 نویسنده - 6 جولای 2011 ماورای بنفش ذرات تشعشع خورشید است که بخشی از آن توسط لایه ازون جذب میشود و بخشی از آن به سطح زمین میرسد. میزان اشعه ماورای بنفش (UV) در ... اشعه ماوراء بنفش خورشید از عوامل ایجاد ناخنك در چشم است www.farsnews.com/newstext.php?nn=8907191104 خبرگزاری فارس:یك فوق تخصص قرنیه چشم گفت: اشعه ماوراء بنفش خورشید از عوامل ایجاد ناخنك در چشم است. خبرگزاری فارس: اشعه ماوراء بنفش خورشید از عوامل ایجاد ... افزایش خطرناک میزان اشعه ماورا بنفش در تهران | رادیو زمانه ... www.radiozamaneh.com/news/iran/2011/06/22/4893 22 ژوئن 2011 – مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت ایران نیز در اطلاعیهای اعلام کرده شدت اشعه ماورا بنفش خورشید همچنان با عدد ۱۰ در سراسر کشور در شاخص «خطر ... حفاظت-ایمنی-بهداشت حرفه ای - عوامل فیزیکی www.safety2010.blogfa.com/cat-7.aspx تماس زیاد انسان با اشعه ماورای بنفش خورشید ممکن است باعث اثر مزمن و حاد بر سلامتی پوست،چشم و سیستم ایمنی گردد. سوختگی(اریتم) : بهترین اثر حاد شناخته شده ... اثرات مضر اشعه ماوراء بنفش نور خورشید بر چشم انسان - سایت چشم ... lasik.persianblog.ir/post/21/ 17 ژانویه 2012 – آیا اشعه ماوراء بنفش برای چشم ما مضر است؟ مبحث زیر به تأثیرنور خورشید و اشعه ماوراء بنفش بر چشم انسان می پردازد. اشعه ماوراء بنفش میتواند ... تغییرات آشکار پوست در اثر اشعه ماورای بنفش نور خورشید | Facebook ar-ar.facebook.com/...اشعه-ماورای-بنفش...خورشید/39849883350635... کلینیک پوست و زیبایی دکتر قنبری قام بكتابة ملاحظة بعنوان تغییرات آشکار پوست در اثر اشعه ماورای بنفش نور خورشید‏ . اقرأ النص كاملاً من هنا. اشعه ماوراء خورشید و جاذبه زمین و چروک پوست - ممكو memco.persianblog.ir/post/47 یكی از عوامل اصلی چروك پوست بخصوص در نواحی باز بدن مثل دستها و صورت وگردن ؛ تابش اشعه ماوراء بنفش خورشید است . مكانیزم عمل آن بدین صورت است كه این اشعه ... این روزها از خورشید رو بگیرید www.aftabir.com/articles/.../این-روزها-از-خورشید-رو-بگیرید 27 ژوئن 2012 – اشعه (یو.وی) ماورای بنفش خورشید، این روزها بنای ناسازگاری با شهروندان تهرانی را در پیش گرفته؛ ماه ها شرایط بحرانی آلودگی هوا به واسطه رفت و آمد ... نسخه قابل چاپ : خطرات و مضرات آفتاب گرفتن www.irannaz.com/news_print_3281.html انرژی خورشید از اشعه ماوراء بنفش عبور می كند و به سه نوع اشعه تقسیم می شود، اشعه ماوراء A,B,C شدت پرتوهای اشعه ماوراء بنفش بین ساعات 10 صبح تا 4 بعد از ظهر ... نور درمانی با اشعه ماورای بنفش - شبکه اطلاع رسانی پزشک آنلاین ... www.pezeshkonline.ir/index.php?ToDo=ShowArticles&AID... 19 دسامبر 2009 – ثابت شده است که طول موج 311 نانومتر مفید ترین بخش نور خورشید در درمان بیماری پسوریازیس است.همچنین از نور درمانی با اشعه ماورای بنفش باند ... شبكه بازار - اشعه فرابنفش خورشید و آگاهی از میزان آن در مکانی که هستید shabakebazar.mihanblog.com/post/445 25 ژوئن 2012 – وجود این اشعه در نور خورشید باعث آفتاب سوختگی پوست بدن میشود. این اشعه طول موجی بین 400-100 نانومتر دارد. اشعه ماورای بنفش نور خورشید به ... دانستنیها - اشعه uv www.kaimera.blogfa.com/page/4.aspx اشعه uv. اشعه ماورای بنفش (فرا بنفش(. این اشعه محدوده ای از طیف نور خورشید است که پس از طی میلیونها کیلومتر از خورشید به ما می رسد. این قسمت از نور خورشید در ... آراتا - این روزها میزان اشعه ماوراء بنفش بالاست؛ ضد آفتاب را به خاطر ... fa.travellinginafrica.com/این-روزها-میزان-اشعه-ماوراء-بنفش-بالاست؛-... 21 ژوئن 2011 – استفاده از کرمهای ضدآفتاب در تمام طول سال و به خصوص در فصل تابستان که میزان اشعه ماوراء بنفش خورشید بیش از هر زمان دیگری است، توصیه ... سنجش دقیق میزان اشعه UV در تمام کشور انجام میشود www.hamshahrionline.ir/print-173998.aspx 14 ژوئن 2012 – شدت اشعه ماوراء بنفش(UV) خورشید با عدد ۱۰ در سراسر کشور در شاخص خطر بسیار زیاد است و فقط یک عدد با بیشترین حد ممکن یعنی شاخص خطر ... این روزها از خورشید رو بگیرید - روزنامه جام جم | خبر فارسی khabarfarsi.com/n/2840503/این_روزها_از_خورشید_رو_بگیرید 26 ژوئن 2012 – اشعه (یو.وی) ماورای بنفش خورشید، این روزها بنای ناسازگاری با شهروندان تهرانی را در پیش گرفته؛ ماه ها شرایط بحرانی آلودگی هوا به واسطه رفت و آمد ... علت افزایش خطرناك پرتو ماوراء بنفش - Tabnak.IR | تابناك www.tabnak.ir/fa/news/.../علت-افزایش-خطرناك-پرتو-ماوراء-بنفش 12 جولای 2011 – در روزهای اخیر بارها در خبرها شنیده ایم كه میزان اشعه ماوراء بنفش خورشید در كشور تا حد خطرناكی افزایش داشته است. به گزارش ایسنا، این پرتوهای ... استادفیزیك دانشگاه تهران: افزایش شدت تابش اشعه ماوراء بنفش را ... www.asriran.com/.../استادفیزیك-دانشگاه-تهران-افزایش-شدت-تابش... 19 جولای 2011 – وی در ابتدا در تعریف اشعه ماورای بنفش (UV) خورشید گفت: امواج الکترومغناطیسی در ناحیه پهن طول موجی 103 (امواج رادیویی) تا 12- 10 متر (امواج ... 10روز از روزهای خرداد ماه میزان اشعه ماورای بنفش در پایتخت در وضعیت ... ebrat.ir/?part=news&inc=news&id=44677 25 ژوئن 2012 – وجود این اشعه در نور خورشید باعث آفتاب سوختگی پوست بدن میشود. این اشعه طول موجی بین 400-100 نانومتر دارد. اشعه ماورای بنفش نور خورشید به 3 ... ساعات خاص استفاده از عینک آفتابی و مضرات عینک های غیر استاندارد ... www.eynak.com/n/114 زرین بخش یادآور شد: تحقیقات نشان داده است، در بهار ، پاییز و تابستان اشعه UV یا همان اشعه ماورای بنفش خورشید در ساعات اولیه تابش -صبح زود- و ساعات پایانی ... بخش مهندسی شیمی سایت فدک www.fadak.us/A.database/Chemistry/learn/L.../Archive.0020.htm نور خورشید شامل طیفهای مختلفی از اشعه هایی با طول موجهای متفاوت است که نور مرئی بخشی از آن را شامل می شود. اشعه ماورائ بنفش و حتی اشعه هایی با طول موج کمتر از ... عینك های پلاریزه polarized sunglasses - تولیدی ایمنی نگهبان ، عرضه ... www.ir125.com/fa/Articles/index.php?pageid=Res&aid=228 اشعه ماوراء بنفش یا ultra violet = uv به آن دسته از امواج خورشید گفته می شود كه فركانسی بالاتر از نور مرئی دارند و بخاطر همین فركانس بالا و انرژی فوق العاده ای كه دارند ... [PDF] ازن ﮔﺎز nanopak.ir/papers/about_ozone.pdf ساختار فایل: PDF/Adobe Acrobat - نمایش سریع زﯾﺮا اﯾﻦ ﺗﺸﻌﺸﻌﺎت ﺣﺎﻣﻞ ﻣﻘﺪار. ز. ﯾﺎدی اﻧﺮژی ﻣﺮگ. زا ﺑﺮای ﻣﻮﺟﻮدات زﻧﺪﻩ اﺳﺖ . ﺧﻮﺷﺒﺨﺘﺎﻧﻪ ﺗﻨﻬﺎ ﺑﺨﺶ ﻧﺎﭼﻴﺰی از اﺷﻌﻪ ﻣﺎورای ﺑﻨﻔﺶ ﺧﻮرﺷﻴﺪ ﺑﻪ ﺳﻄﺢ زﻣﻴﻦ ﻣﯽ. رﺳﺪ . ﻗﺴﻤﺖ اﻋﻈﻢ اﯾﻦ اﺷﻌﻪ ، اﻧﺮژی ﺧﻮد را در ارﺗﻔﺎع ... مراقبت از چشم: اشعه ماوراء بنفش / نور خورشید, تماس با ما, عینک www.colour-blindness.com/fa/solutions/eye-care/ مراقبت از چشم: اشعه ماوراء بنفش / نور خورشید, تماس با ما, عینک. مراقبت از چشمان خود را در جلوگیری یا به حداقل رساندن احتمال از انواع بیماری های چشمی مختلف از جمله آب ... عینک ریبن ویفری www.sun-sell.ir/prod-29.html مطالعات نشان داده است كه اشعه ماورای بنفش از اطراف قاب عینك های آفتابی كوچك با ... در روزهایی كه نور خورشید شدت زیادی دارد گیرنده های نوری شبكیه تحریك می شوند و ... سایت جامع آموزش کوهنوردی - كرم های ضد آفتاب در پیشگیری از آفتاب ... alicliff.blogfa.com/post-38.aspx گرچه نور خورشید در حالت طبیعی اثرات مفیدی برای فرد دارد از جمله آرامش و کاهش اظطراب - ساختن ویتامین D - محافظت از سرما و ...اما اشعه ماوراء بنفش خورشید اثرات ... تصاویر و مطالب جالب - ویژگی های یک عینک آفتابی مناسب axotasvir.blogfa.com/post-542.aspx شیشه های عینک باید حداقل 99 درصد اشعه ماورای بنفش خورشید را جذب کند. 2. به میزان ۹۰ـ ۷۵ درصد از شدت نور مریی بکاهد. خود انجمن اپتومتری آمریکا اعلام کرده که عمده ... مرکز تخصصی تولید نشا - ضدعفونی با اشعه ماورای بنفش agromtn.blogfa.com/post-17.aspx تحقیقات بعدی نشان داد که عامل این پدیده طیف غیر قابل رؤیت اشعه خورشید با طول موج ... امروزه ضدعفونی با اشعه ماورای بنفش ، نه فقط به عنوان یک روش با ارزش و موثر ... به نتایج انگلیسی ترجمه شده برای موارد روبرو مراجعه کنید: اشعه ماورای بنفش خورشید (Ultraviolet rays of the sun) 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی جستجوی پیشرفتهشگردهای جست وجونظر بدهیدGoogle.com in English ©2012 Google‏صفحهGoogle ‏‫همه چیز درباره Google ‏‏
طبقه بندی: بهداشت محیط، 
برچسب ها: خطرات اشعه ماورای بنفش خورشید، خطرات نور خورشید برای پوست، مضرات نور خورشید، نور خورشید، ضد آفتاب مناسب، زیبایی پوست،
ارسال توسط Salamat24

محصولات برتر
http://www.30cd.biz/upload_pic/1347430900.gif
آرشیو مطالب
جدیدترین محصولات