تبلیغات
بهداشت و سلامت - دارو یا آمپول

گن لاغری فورمیسی پادار Formeasy Sleamless

ساخت ترکیه

گن لاغری

برای مشاهده تصاویر و توضیحات اینجا كلیك كنید

 خـرید پستی >> قیمت فقـط : 46.000 تـومان


تاریخ : دوشنبه 19 تیر 1391

زدن آمپول بهتر از خوردن داروست؟


ایران به لحاظ میزان مصرف دارو جزء 20 کشور نخست دنیاست و بالاترین مصرف سرانه دارو در جهان را دارد. در ایران، مصرف سرانه داروهای تزریقی در سال، چهار برابر میانگین جهانی است، این در حالی است که تزریق کردن، به تنهایی و جدای از عوارض دارو، خود فرآیندی خطرآفرین است.


آمپول یا قرص

آبسه، عفونت و ابتلا به بیماری های ویروسی و میکروبی از عوارض تزریق هستند.

از سوی دیگر در میان مردم این تصور رایج وجود دارد که فرآورده های تزریقی به مراتب بهتر از داروهای خوراکی هستند، اما متخصصان با این نظر مخالفند و از تزریق به عنوان یک روش تهاجمی با خطر فوق العاده بالا نام می برند که در سیستم درمان سرپایی ضرورتی ندارد و این روش را مخصوص درمان های اورژانسی (فوری) و یا زمانی که از راه های دیگر به ویژه راه خوراکی نمی توان استفاده نمود، می دانند.

 


چرا تزریق آمپول بهتر نیست؟

1- بیش از نیمی از عوارض به ثبت رسیده در مرکز ملی ثبت عوارض ناخواسته داروها، ناشی از مصرف داروهای تزریقی بوده است و اکثر اوقات عوارض جانبی داروهای تزریقی نسبت به داروهای خوراکی بیشتر است و نباید به پزشک جهت تجویز داروی تزریقی اصرار کرد.

 

2- اثر بخشی داروهای تزریقی لزوماً بیشتر از داروهای خوراکی نیست.

از آنجا که داروی تزریقی سریعاً در خون پخش می شود، کنترل و درمان عوارض آن در بسیاری از موارد، نسبت به سایر اشکال دارویی مشکل تر می باشد

3- داروهای تزریقی می توانند منجر به عوارض خاصی شوند که با مصرف فرآورده های غیر تزریقی، غیرممکن یا کمتر امکان پذیر می باشد. از جمله این عوارض می توان به مواردی نظیر آسیب به عصب در محل تزریق، آسیب به عروق در محل تزریق، آبسه و یا سایر عوارض در محل تزریق، خون مردگی و خونریزی های زیرپوستی، ایجاد زخم و باقی ماندن جای آن در محل تزریق اشاره نمود.

 

4- احتمال انتقال بیماری های عفونی مانند هپاتیتB ، هپاتیت C ‌و ایدز در میان بیماران، کادر درمانی و عموم جامعه در اثر تزریق های غیر ضروری افزایش می یابد. بدیهی است یکی از راه های پیشگیری از انتقال این بیماری ها، کاهش تجویز و مصرف غیرضروری داروهای تزریقی می باشد.

 

5- از آنجا که داروی تزریقی سریعاً در خون پخش می شود، کنترل و درمان عوارض ناشی از داروهای تزریقی، در بسیاری از موارد، نسبت به سایر اشکال دارویی مشکل تر می باشد.

 

6- به هنگام تزریق یک داروی تزریقی حتماً باید در مورد بروز عوارض در تزریق قبلی با سایر اشکال دارویی مورد نظر به فرد تزریق کننده اطلاع داد، زیرا بروز مجدد آن عارضه می تواند کشنده باشد.

 

7- مصرف بی رویه داروهای تزریقی به دلیل نیاز به پرسنل آموزش دیده و تجهیزات خاص جهت تزریق، هزینه تقبل شده توسط بیمار و سیستم بهداشتی را افزایش می دهد.

 

8- استفاده خوراکی از داروها آسان‌تر از تزریق عضلانی است و در عین حال در درمان بسیاری از بیماری‌ها به همان اندازه موثر است. داروهای خوراکی باعث ایجاد درد یا گسستگی در سد پوستی بدن نمی‌شوند.

 

9- اگرچه تزریق عضلانی آنتی‌بیوتیک‌ها برای برخی از عفونت‌ها کاربرد دارد،‌ اما در مورد بیشتر بیماری ها، شواهد موجود استفاده از تزریق عضلانی به جای مصرف خوراکی آنتی‌بیوتیک‌ها، کورتون ها، داروهای مسکن یا ویتامین ها را منطقی نمی داند.

 

تزریق آمپول به قرص

کدام داروها خیلی به شکل تزریقی استفاده می شوند؟

از جمله داروهایی که در ایران به طور رایج به صورت غیر منطقی به شکل تزریقی مصرف می شوند عبارتند از:

آنتی بیوتیک ها

فواید تزریق آنتی‌بیوتیک‌ها احتمالاً محدود به شرایطی است که در آن ها حصول اطمینان از رسیدن دارو به بدن ضروری است؛ به عنوان مثال در مواردی که بیمار قادر به تحمل داروی خوراکی نیست (مثل تهوع یا عدم توانایی بلع)، یا در موارد شک به پذیرش بیمار (به عنوان مثال به علت فراموشی یا عدم تمایل به مصرف دارو)، و نیز در برخی بیماری های خاص، استفاده از آنتی‌بیوتیک‌‌های تزریقی مناسب‌تر است.

اما به یاد داشته باشیم که این تفکر که داروهای تزریقی قوی‌تر هستند و تاثیرات روانی بیشتری به دنبال دارند به اثبات نرسیده است و دلیلی غیرمنطقی برای انتخاب روش تزریقی به جای مصرف خوراکی آنتی‌بیوتیک‌ها است که ارزان‌تر، بدون درد و با عوارض جانبی کمتری همراه است.

 

داروهای ضد حساسیت به ویژه کورتون ها 

مطالعات متعدد درباره مقایسه تزریق عضلانی کورتون ها با مصرف خوراکی آن ها تفاوت چندانی در بهبود بیماری ها نشان نداده‌اند. از طرفی مصرف خوراکی کورتون ها مشکلاتی مثل درد، اضطراب و هزینه‌های مربوط به تزریق دارو را به دنبال ندارد و معمولا به خوبی از سوی بیماران در هر گروه سنی تحمل می‌شود و دارای عوارض جانبی کمتر یا ملایم تری است.

 

ویتامین ب12 و ب کمپلکس

یکی از موارد رایج در میان اغلب مردم و نسخه برخی از پزشکان، تزریق هفتگی ب12 و ب کمپلکس است، اما بهتر است بدانیم کمبود ویتامین ب 12 چندان شایع نیست و در افرادی که رژیم غذایی متعادل شامل گوشت، تخم مرغ، ماهی، شیر و دیگر فرآورده های لبنی دارند، میزان نیاز روزانه آن ها به این ویتامین برطرف می شود و دیگر نیازی به مصرف مکمل ویتامین ب12 ندارند و تزریق هفتگی ب12 کاری بیهوده و گاهی مضر است.

 

مسکن ها

یکی دیگر از گروه های دارویی که در بسیاری از موارد به طور غلط به شکل تزریقی تجویز می شود داروهای مسکن است. این موضوع به حدی بوده که باعث شده در اثر مصرف بیش از حد آن ها به ویژه در مورد دیکلوفناک، عوارض شکل تزریقی دارو با شیوع در خور توجهی به صورت فلج پا در ایران مشاهده شود و در نهایت برای جلوگیری از این عارضه توزیع داروهای مسکن تزریقی فقط محدود به بیمارستان ها و درمانگاه ها شود.

در این باره نیز باید گفت در مواردی که مسکن های خوراکی در دسترس است و بیمار قادر به مصرف خوراکی آن هاست، استفاده از روش تزریقی جایز نمی باشد و جز در مواردی که بیمار مبتلا به درد حاد می باشد، روش تزریقی جایز نیست و هزینه و خطرات احتمالی بیشتری دارد.

جز در موارد استثنا، هیچ یافته قطعی مبنی بر این که روش تزریقی بر مصرف خوراکی داروها ارجحیت دارد، وجود ندارد، بلکه معایبی مانند درد، امکان انتقال عفونت، هزینه درمانی بالا، نیاز به افراد کارشناس جهت تزریق، عدم امکان حذف دارو در صورت تزریق بیش از حد، ایجاد آبسه در محل تزریق و... را نیز به همراه دارد

انواع تزریق

مصرف داروها از راه های مختلفی انجام می گیرد. انتخاب راه مصرف، بستگی کامل به نوع، مقدار و همچنین زمان اثر دارو دارد. در مواردی که میسر باشد، همیشه راه خوراکی دارو ترجیح داده می شود.

یکی از راه های مختلف ورود دارو به بدن راه تزریق است. دارو را می توان به راه های زیر وارد سیستم گردش خون کرد:

 

الف - راه داخل پوستی : در تزریق داخل پوستی،‌ دارو بین لایه های پوست تزریق می شود و این روش بیشتر در موارد تست های پوستی مثل واکسن ب ث ژ و تست پنی سیلین به کار برده می شود.

 

ب - راه زیرپوستی  : در این روش، دارو در فضای چربی زیر پوست بازو و یا سطح داخلی ران تزریق می گردد.

 

ج - راه داخل عضلانی : دارو از این طریق زودتر از راه زیرپوستی جذب می شود، زیرا در عضلات عروق بیشتری وجود دارد. در صورتی که بخواهند اثر دارو فورا ظاهر شود و ضمنا نتوان آن را از راه وریدی تزریق نمود، دارو از راه عضلانی تزریق می شود.

 

نکات لازم در هنگام تزریق زیر پوستی و داخل عضلانی

1- انتخاب سرسوزن از لحاظ طول و اندازه آن مناسب با بیمار و داروی تزریقی باشد.

 

2- برای تزریق زیر پوستی، پوست را در محل تزریق گرفته و سرسوزن را با زاویه 45 درجه زیر پوست داخل کنید.

 

3- برای تزریق عضلانی، پوست محل تزریق را کشیده و تزریق کنید. اگر بیمار خیلی لاغر است قسمتی از عضله را بگیرید، طوری که یک توده کوچک عضلانی تشکیل شود.

 

4- تمام سوزن را در نسج داخل نکنید و حدود 2 میلی متر را بیرون نگه دارید تا در صورت شکستن بتوان آن را از نسج بیرون کشید.

 

5- در صورتی که پس از داخل کردن سوزن، پیستون سرنگ را قدری خارج بکشید و خون به داخل سرنگ کشیده شود، در این صورت باید داروی تزریقی را از نو در محل دیگری تزریق نمود.

 

6- محل تزریق را ماساژ دهید تا جریان خون افزایش یابد و جذب دارو بهتر صورت گیرد. در مورد داروهایی که باید با تأخیر جذب شوند (مثل پنی سیلین پروکائین)، ماساژ دادن ممنوع است.سایت تبیان

+شما جستجو تصاویر YouTube Gmail ترجمه شود تلفن همراه بلاگر ورود Google جستجو درباره 9,460,000 نتیجه (0.29 ثانیه) همه چیز تصاویر ویدیوها خریدکردن بیشتر گزینه های جستجو جستجوی وب میان صفحات فارسی بگرد صفحات خارجی ترجمه شده ابزارهای جستجوی بیشتر اگر امکان دارد آن را به فارسی ایمیل کنید رانیتیدین - ویکیپدیا fa.wikipedia.org/wiki/رانیتیدین [ویرایش] شکلهای داروسازی. رانیتیدین به شکل قرص و آمپول ساخته میشود. قرص با میزان کمتر از ۱۵۰ میلیگرم بدون نسخه پزشکی است. شکل فضایی رانیتیدین ... ویتامین ای - ویکیپدیا fa.wikipedia.org/wiki/ویتامین_ای اما اگر مصرف بیش از اندازه و به صورت مصنوعی(قرص و آمپول) باشد، باعث مسمومیتهای ... به جز منابع طبیعی ویتامین ای به صورت مصنوعی و به شکل قرص و آمپول نیز در ... ویتامین د - ویکیپدیا fa.wikipedia.org/wiki/ویتامین_د استفاده از قرص و آمپول ویتامین دی بطور مستمر باعث مشکلاتی مانند رسوب کلسیم در بافتهای نرم مثل کلیهها، ریهها، قلب و گوش میشود که در کلیهها باعث سنگ کلیه، ... کشف200 هزار قرص و آمپول روانگردان در اصفهان www.asriran.com/view.php?id=43207 اقلام و داروهای غیرمجاز مذكور قبل از رسیدن به مصرف كنندگان آن، با شناسایی اعضای باند 3 نفره توزیع این داروها از سوی پلیس آگاهی استان اصفهان كشف و ضبط شد. کشف بیش از 6 هزار قرص و آمپول مخدر www.mehrnews.com/fa/newsdetail.aspx?NewsID=834338 14 فوریه 2009 – رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس پایتخت از کشف 6 هزار و 635 آمپول و قرص مخدر توسط ماموران مبارزه با مواد مخدر فرماندهی انتظامی تهران بزرگ خبر داد. کشف 118 هزار قرص و آمپول روانگردان در "فارس" fararu.com/fa/.../کشف-118-هزار-قرص-و-آمپول-روانگردان-در-فارس 24 ا کتبر 2009 – رئیس پلیس اطلاعات و امنیت عمومی استان فارس از کشف بیش از 118 هزار عدد قرص و آمپول روانگردان در استان فارس خبر داد. سرهنگ مسعود روستا ظهر ... سقط جنین؛ دوربرگردان اجباری به بهشت fararu.com/fa/news/.../سقط-جنین-دوربرگردان-اجباری-به-بهشت 8 مه 2012 – می گفت: آنقدرها هم موضوع مهمی نیست. بعد از مدت کوتاهی می توانی با قرص و آمپول هم بچه را از بین ببری. دو سه ساعت بعد از تلفن، پیرمرد با قرص های ... استفاده از ژل به جای قرص و آمپول medicine.dostan.ir › ... › اطلاعات دارویی(داروخانه) استفاده از ژل به جای قرص و آمپول دانشمندان هندی امیدوارند تجویز دارو به شکل ژل جایگزین تزریق دردناک آمپول و قرص هائی که خوردن آنها دشوار است شود آنها ژلی را ایجاد ... science - پرورش اندام با قرص و آمپول jazebeelm.blogfa.com/post-135.aspx پرورش اندام با قرص و آمپول. میگویند ورزشکاران 2000 سال قبل از میلاد مسیح هم دوپینگ میکردند، اما آن زمان با قارچهای غنی از پروتئین دوپینگ میکردند و امروزه با ... اقتصاد پنهان - 52 هزار عدد قرص و آمپول قاچاق در گرگان کشف شد www.epe.ir/NSite/FullStory/?Id=2367 29 آگوست 2011 – 52 هزار عدد قرص و آمپول قاچاق در گرگان کشف شد. 52 هزار عدد انواع قرص و آمپول غیرمجاز و قاچاق در گرگان کشف شد. به گزارش اقتصاد پنهان، در اجرای ... تجربه ای به غیر از قرص و آمپول واسه رشد فولیكول ها دارید؟ www.ninisite.com › ... › پیش از بارداری › آمادگی و اقدام برای بارداری 2پست - 2 نویسنده - 10 ژوئن ÁoL¹¤ kµeH. oT¨j. ¶jI¨A ¼ñø. I§Äo¶A ÂÄILÄp Kö. ¸µ\ºH ¼ñø. ·HoÄH ·IeHo]. ¸µ\ºH ¼ñø. ·HoÄH nqò. Losing. Are You. Your Hair? PRP. x»n ¾M ... موارد مصرف قرص ایزوكسوپرین و آمپول پرولوتون‏ - 6پست - 9 ژوئن 2012 كسی تو بارداری از قرص ایزوكسوپرین و آمپول پرولوتون استفاده كرده ؟‏ - 20پست - 25 ژانویه 2012 قرص كلومیفن و آمپول hcg‏ - 1 پست - 8 جولای 2009 آمپول و قرص پروژسترون‏ - 8پست - 3 سپتامبر 2008 یافته های دیگری از دامنه ninisite.com » انواع سقط جنین mag.ninisite.com/lifestyle/health/miscarriage_about 17 ا کتبر 2011 – حالا میخواستم ببینم راه دارویی مثل امپول یا قرص میزوپروستول یا چیز دیگری وجود دارد ؟ تورو خدا کمکم کنید الان دوروز از سقط ناقص میگذره و ... كسی تو بارداری از قرص ایزوكسوپرین و آمپول پرولوتون استفاده كرده ؟ images.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=172204 25 ژانویه 2012 – هفته 28 هستم و گاهی دلم و واژنم ،خیلی كم تیر می كشه كه دكترم گفت آزمایش ادرار بدم برای عفونت كه خدا روشكر آزمایشم خوب بود ولی دكتر ... داروی کلرپرومازین (Largactile) www.jasjoo.com/health/medicine/522 شکل دارویی: قرص و آمپول مصرف در دوران حاملگی: گروه C موارد مصرف: اختلالات شدید روانی (سایکوز) یاحملات حاد مانیا و به عنوان آرامبخش , رفع سکسکه مقاوم , بی ... داروی کلماستین (Tavegil) www.jasjoo.com/health/medicine/614 شکل دارویی: قرص و آمپول مصرف در دوران حاملگی: گروه B موارد مصرف: حساسیت ها (کهیر , آنژیوادم , ریزش آب از بینی حساسیتی), التهاب ملتحمه چشم , بیماری پوستی ... خبرگزاری ایمنا - كشف بیش از 6200 عدد قرص و آمپول قاچاق www.imna.ir/vdcbzsb8.rhb8wpiuur.txt خبرگزاری ایمنا: مأموران گمرك بازرگان موفق به كشف 2 هزار و 850 عدد آمپول و 3 هزار و 388 عدد قرص دارویی شدند. دکتر رهام صادقی - انجمنهای گفتگو - موضوع: مشکل پریود نشدن www.roham.ws › ... › سوالات زنان › مشکلات قاعدگی 22پست دکتر قرص و آمپول مدوکسی پروژسترون تجویز کرد (برای 3 ماه).تو این 3 ماه مشکلی نداشتم اما با قطع قرص دوباره به مشکل برخوردم.چند روز پیش باز پیش دکترم رفتم و ... دکتر رهام صادقی - انجمنهای گفتگو - موضوع: مصرف آمپول H.C.G www.roham.ws › ... › سوالات زنان › بارداری موفق - نازایی آیا کم تحرکی اسپرم با این قرص ها بهبود می یابد؟ من از این ماه قرص مصرف کنم یا خیر؟ آیا این قرص و آمپول موجب ایجاد کیست تخمدان می شود؟ ممنون می شوم راهنمایی کنید ... قرص .آمپول.کپسول؟ www.sampadcity.com › ... › علوم کاربردی › مباحث و مقالات پزشکی 20پست - 18 نویسنده - 26 ا کتبر 2010 قرص؟آمپول؟کپسول؟شربت؟ من خودم از بچگی قرص که میخوردم بالا میاوردم!!!(گلاب به روتون!) االانم اگه بعد 2-3 سال بخوام بخورم باید قرص رو 4 قسمت ... بیماری های زنان زایمان نازایی - قرص متفورمین doctorzanan.blogfa.com/tag/قرص-متفورمین و پسر حالا 2 سال تمام داره حدوداً 5 ماه است من لکه بینی دارم همراه با درد زیر شکم و کمر درد 2 بار سونوگرافی دادم که پی سی او هستم ولی این 5 ماه هر چه قرص و آمپول مصرف ... 328 هزار قرص و آمپول قاچاق در یزد كشف شد yazd.irna.ir/News/30714021/328-هزار-قرص-و-آمپول...در.../اجتماعی/ 15 دسامبر 2011 – به گزارش روز پنج شنبه ایرنا و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس ، سرهنگ ' منوچهر امان اللهی ' افزود: ازاین تعداد 320 هزارقرص LSP و هشت هزار آمپول ... بیش از یك میلیون عدد انواع قرص و آمپول پیش ساز مواد مخدر صنعتی در ... www.irna.ir/NewsShow.aspx?NID=30260267 22 فوریه 2011 – سردشت، مهاباد- یك میلیون و 794 هزار عدد انواع قرص و آمپول پیش ساز مواد مخدر صنعتی، روز سه شنبه در شهرستان مرزی سردشت امحا شد. قرص ضد بارداری بهتر است یا آمپول ضد بارداری؟ www.irannaz.com/news_detail_6673.html قرص ضد بارداری بهتر است یا آمپول ضد بارداری؟ قرص ضد بارداری بهتر است یا آمپول ضد بارداری؟ آیا آمپول های ضد بارداری مضرات کمتری دارد یا قرص های ضد بارداری ؟ ۳۰میلیون قرص و آمپول روانگردان در مهاباد کشف شد :: ستاد مبارزه با ... dchq.ir/html/modules.php?op=modload&name... آذربایجان غربی: ۳۰میلیون قرص و آمپول روانگردان در مهاباد کشف شد. چهارشنبه، ۱۷ مرداد ۱۳۸۶ - ۱۹:۲۰:۱۱. وی افزود: کشف این تعداد قرص و آمپول روانگردان درحالی است که ... چه فرقی بین قرص ، شربت، کپسول و آمپول آن وجود دارد ؟ farsika.ir/ask/?link=323 30 مارس 2012 – که مهمترین آن قرص ، شربت ، کپسول و آمپول است . هرکدام از اینها برای موارد خاص است . آمپول برای بیمارانی است که بیماری شدید دارند . همچنین عمدتاً ... آمپول و قرص ضدبارداری مردان! www.tebyan.net/mobile.aspx/Comment/ejtemaii/85/index.aspx?pid... تحقیقات آنان نشان میدهد كه آمپول ضدباروری برای مردان میتواند به اندازه قرص ضدبارداری زنان موثر باشد. آنان معتقدند كه مردها میتوانند با تزریق ماهانه آمپول حاوی هورمون ... عوارض و خطرات ترامادول - داروخانه دکتر صفاری drsaffaripharmacy.blogfa.com/post-17.aspx ترامادول معمولا به شکل نمک هیدروکلراید تولید شده و به دو شکل خوراکی (بیشتر کپسول و قرص) و آمپول به بازار عرضه میشود. مقدار جذب و تأثیر فرم تزریقی ترامادول ... ترامادول - ویکیپدیا fa.wikipedia.org/wiki/ترامادول ترامادول معمولاً به شکل نمک هیدروکلراید تولید شده و به دو شکل خوراکی (بیشتر کپسول و قرص) و آمپول به بازار عرضه میشود. مقدار جذب و تأثیر فرم تزریقی ترامادول ... پزشکی و سلامتی - قرص کپسول آمپول دارو و درمان ..پزشکی و سلامتی pezeshki-va-salamati.blogfa.com/post-23.aspx قرص کپسول آمپول دارو و درمان ..پزشکی و سلامتی. پزشکی و سلامتی بهترین هدیه و بهترین برای کادو دادن ... زیبایی دکوراسیون و تزئینات منزل شما پزشکی و سلامتی ... [PDF] ﺗﺎرﯾﺦ ﺷﻤﺎره ﭘﯿﻮﺳﺖ : ﻣﻮارد ﻣﺨﺘﺺ دﻓﺘﺮ ﮐﺎر ﻋﺒﺎرﺗﻨﺪ از ﺑﺴ www.sbmu.ac.ir/SiteDirectory/Vice-ChancellorDrugFood/.../mama.p... ساختار فایل: PDF/Adobe Acrobat - نمایش سریع اﻧﻮاع وﯾﺘﺎﻣﯿﻦ ﻫﺎ ﺑﻪ ﺻﻮرت ﮐﭙﺴﻮل ، ﻗﺮص ، ﺷﺮﺑﺖ ، ﻗﻄﺮه ، ﭘﻤﺎد. را ﺑﻪ ﺻﻮرت آﻣﭙﻮل ﺗﺠﻮﯾﺰ ﻧﻤﻮد .B. ﺗﺒﺼﺮه. : 18. ﺗﻨﻬﺎ ﻣﯽ ﺗﻮان وﯾﺘﺎﻣﯿﻦ ﻫﺎی ﮔﺮوه. *. ﺗﺮﮐﯿﺒﺎت آﻫﻦ و ﻣﻮاد ﻣﻌﺪﻧﯽ ﺑﻪ ﺻﻮرت ﻗﺮص ، ﮐﭙﺴﻮل ، ﺷﺮﺑﺖ ، ﻗﻄﺮه ... ترامادول قرص ضدافسردگی و شادی آور اما بسیار خطرناک congress60.org/.../ترامادول-قرص-ضدافسردگی-و-شادی-آور-اما-بسیار-... 27 فوریه 2012 – به گفته دکتر شاهین شادنیا، دبیر انجمن سم شناسی و مسمومیتهای ایران، ترامادول یک داروی آرامش بخش و ضد درد است که در گونه های قرص و آمپول ساخته ... food aut.ac.ir/Extra_Program/Climbing/Amoozeshi/Html/Pezeshki.htm مسکن ها شامل قرص، آمپول، شیاف و پماد می باشد. قرص: استامینوفن، آسپرین، بروفن، دیکلوفناک، هیوسین( شکم درد). آمپول: هیوسین، دیازپام ( آرام بخش و شل کننده ... راهنمای استفاده از داروها در حاملگی assale-ma.blogfa.com/post-43.aspx انواع ویتامین ها (خوراکی) ویتامین های گروه B بصورت آمپول و کپسول قرص و شربت، قطره و پماد ... قرص و آمپول مترژن (داخل عضله) و با در نظر داشتن شرایط بیمار ... بازیکن دوپینگی:من نه آمپول زدم، نه قرص و دارو مصرف کردم navad.net/newscontent.aspx?NewsID=35899 8 ژانویه 2012 – او ادامه میدهد: «همیشه تصور من از دوپینگ این بوده که یک فوتبالیست از مواد نیروزا مثل قرص یا آمپول استفاده کند ولی من از یک ماده مکمل استفاده کردم و ... گروه كوهنوردی پورا - نگاهی به مصرف آمپول دگزامتازون در بیماریهای www.poura.ir/30-نگاهی-به-مصرف-آمپول-دگزامتازون-در-بیماریهای بصورت قرص و آمپول در بازار وجود دارد که در کوهنوردی بیشتر از آمپول آن استفاده میشود. از عوارض آن می توان به آسیبهای معده و افزایش فشار خون اشاره کرد که بطور کلی ... آمپول ضد بارداری بهتر است یا قرص ضد بارداری؟ » گـنـجـیـنـه www.gangineh.com/آمپول-ضد-بارداری-بهتر-است-یا-قرص-ضد-بارد.... محققان هشدار دادند: آمپول كنترل بارداری كه به زنان تزریق میشود به میزان قابل توجهی از. شهر نایین - اخبار نایین - کشف 60 هزار قرص و آمپول نیروزا در نایین www.shahrenaein.ir/news/post-652.html فرمانده انتظامی نایین گفت: ماموران فرماندهی انتظامی نایین اصفهان در بازرسی از دو دستگاه اتوبوس نزدیک به 60 هزار عدد انواع قرص و آمپول نیروزا را کشف و ضبط کردند ... رسانه جدید - خطر ! روزمرگی ترامادول (اعتیاد پنهان) newmass.blogfa.com/post-353.aspx ترامادول یک داروی مسکن و ضد درد است که به صورت قرص و آمپول تولید می شود و مـتأسفانه بمصرف آن با کاربرد غیر درمانی در بین جوانان رواج پیدا کرده است.شادنیا با ... ممنوعیت حمل داروی غیر مجاز به امارات www.sahelabi.com/pages/daroo.htm الف- از حمل هرگونه داروی آرام بخش اعم از آمپول ، شربت ، قرص های اعصاب ، خواب آورو مسکن های کدئینه خودداری گردد. ب- افرادی که با تشخیص پزشک نیاز به استفاده از ... معاونت درمان - داروهای مجاز تجویزی توسط ماما darman.umsha.ac.ir/index.aspx?siteid=15&siteid=15&pageid... انواع ویتامین ها (خوراکی) ویتامین های گروه B بصورت آمپول و کپسول قرص و شربت، قطره ... داروهای ضد درد قرص، و شیاف و آمپول و مسکنهایی مانند هیوسین، استامینوفن، ... وبلاگ علمی رهاورد - آمپول بهتر از قرص نیست elmi-rahavard.mihanblog.com/post/141 4 مه 2012 – آمپول بهتر از قرص نیست. جز در موارد استثنا، هیچ یافته قطعی مبنی بر این که تزریق آمپول بر مصرف خوراکی داروها ارجحیت دارد، وجود ندارد، بلکه ... ﺁﯾـــــﻠﯿﻦ ﯾﮫ دﺧــــ ﺘﺮ ﺩﻳـــــﻮﻧﻬ rozneveshteaylin.blogfa.com/1390/08 بهم گفت تا امپول نزنم خوب نمیشم. ولی چون خودش یادش رفته بود واسم قرص و امپول بیاره داخل دفترچه قرص و امپولارو نوشت که برم بزنم! عصرش با مامانو بابام رفتم ... مامایی 88 ارومیه - داروهای مجاز تجویزی توسط ماما midwiferystudents88.blogfa.com/post/.../داروهای-مجاز-تجویزی-توسط-... —1)انواع ویتامینها(خوراکی)ویتامینهای گروه B بصورت آمپول و کپسول قرص و شربت،قطره و پماد ... ۱۳)قرص و آمپول مترژن(داخل عضله)و با در نظر داشتن شرایط بیمار ... آخرین فهرست داروهای ممنوعه در امارات - سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران ... www.iranconsul.ae/fa/ListDarohayeMamnoeh.htm فلووكسامین (قرص). فلوكستین (قرص). فلوكستین (كپسول). فلوفنازین (قرص). فلوفنازین (آمپول). هالوپریدول (قطره). هالوپریدول (قرص). هالوپریدول (آمپول) ... Ghahve Talkh قهوه تلخ : قبله عالم - آمپول و قرص جوشان - YouTube www.youtube.com/watch?v=exbYA3sgrL8 20 فوریه 2012 – چه خوشمزه بود ... جانی دوباره گرفتیم ... کــــل همایونیـــمان حال آمد. شهریور 1390 - رویای دلنشین من royayedelneshineman.blogfa.com/9006.aspx قرار شد امپولای سوپرفکتمو از 50 واحد در روز به 30 واحد انتقال بدم...20 عدد امپول فوستیمن بهم دادن ... تا حالا بخودم امپول نزده بودم. ... قرص ال دی هامم تا پس فردا تمومه. TurkmenStudents.com - كشف دو هزار آمپول و قرص روانگردان در گلستان ... www.turkmenstudents.com/modules/news/article.php?storyid=8417 18 جولای 2008 – معاونت اجتماعی و ارشاد فرماندهی انتظامی گلستان از كشف حدود دو هزار آمپول و قرص روانگردان در استان خبر داد. به گزارش خبرنگار سایت دانشجویان و ... سلامت نیوز :سرویس خبری: سلامت:دستگیری متهمان به خرید غیرقانونی ... salamatnews.com/viewNews.aspx?ID=10404&cat=7 وی در تفهیم اتهام كشف 23 هزار و 240 عدد قرص روان گردان و 745 عدد آمپول غیر مجاز را قبول كرده است. طبق اعلام ماموران از «ه» دیگر متهم این پرونده 110 هزار عدد قرص و آمپول ... داروهایی که یک ماما مجاز به تجویز می باشد. - نکته برای آزمون کارشناسی ... www.mamai.ir/intro-to...daily.../153-2011-12-11-11-38-43 1 – انواع ویتامینها (خوراکی) ویتامینهای گروه B به صورت آمپول و کپسول قرص و شربت ، قطره و پماد ویتامین A+D 2 – ترکیبات آهن و مواد معدنی به صورت قرص و ... !فیلتر نیست bfilter.blogfa.com/9009.aspx داروهای ضد درد شامل : هیوسین، استامینوفن، مفنامیك اسید، دیكلوفناك ،پیروكسیكام ایبوبروفن، ژلوفن، ناپروكسن و ایندومتاسین به صورت قرص, شیاف, آمپول, كپسول, ... 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی جستجوی پیشرفتهشگردهای جست وجونظر بدهیدGoogle.com in English ©2012 Google‏صفحهGoogle ‏‫همه چیز درباره Google ‏‏

طبقه بندی: داروها، 
برچسب ها: قرص و آمپول، مضرات آمپول، عوارض جانبی قرص، قرص یا آمپول، داروها،
ارسال توسط Salamat24

محصولات برتر
http://www.30cd.biz/upload_pic/1347430900.gif
آرشیو مطالب
جدیدترین محصولات