تبلیغات
بهداشت و سلامت - آموزش CPR

گن لاغری فورمیسی پادار Formeasy Sleamless

ساخت ترکیه

گن لاغری

برای مشاهده تصاویر و توضیحات اینجا كلیك كنید

 خـرید پستی >> قیمت فقـط : 46.000 تـومان


تاریخ : شنبه 3 تیر 1391
احیای قلبی ریوی یک مانور حیات بخش می باشد که بکمک آن تنفس و گردش خون فرد آسیب دیده حفظ می شود تا از نرسیدن موادغذایی و اکسیژن به مغز او و مرگ مغزی در فرد جلوگیری شود.

به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز  ،  اغلب مردم از مواجه شدن با موقعیت اورژانس متنفرند البته این موضوع بیشتر به این سبب نیست که نمی خواهند،‌ بلکه آنها نگرانند که ندانند چه انجام دهند .

این مانور حیاتی می تواند بدون احتیاج به هیچ وسیله اضافی نیز انجام گیرد و انجام صحیح و به موقع آن جان انسانهای زیادی را از مرگ حتمی نجات می دهد.

آیا می دانید که چه بسا فردی که دچار ایست قلبی تنفسی شده است با انجام صحیح مانورهای احیا قلبی تنفسی می تواند از مرگ حتمی نجات پیدا کند در مواردی مثل ایست قلبی , غرق شدن , خفگی , مصرف زیاده از حد مواد مخدر و مشروبات الکلی , احیای قلبی ریوی می تواند فرد را به زندگی باز گرداند.

در مقاله زیر مروری بر حیای قلبی ریوی خواهیم داشت :
- هر بیماری که  دچار ارست قلبی – تنفسی شود نیاز به CPR  دارد.

آرام باشید . اگر نمی توانید با اطمینان و ایمن کمک کنید ، نباید کمک کنید . « مهم است که آرام باشید و مطمئن شوید وقتی که قصد کمک کردن دارید که خود و دیگری را به خطر نمی اندازید .


●  هنگامی که شما منتظر رسیدن اورژانس هستید :

هوشیاری را چک کنید ، بپرسید : آیا شما خوبید ! اگر پاسخ داد ،‌ بپرسید آیا می دانید کجا هستید ؟ چیزی بپرسید که سطح تمرکز را نشان دهد . اگر بدون پاسخ بود ، نبض را چک کنید ، چک کنید و ببینید آیا نفس می کشد . اگر تنها هستید باید یکی را برای کمک پیدا کنید .

تنفس را کنترل کنید : به تنفس از راه بینی گوش کنید ، و به سینه برای بالا و پایین شدن نگاه کنید . نبض را یا از مچ یا گردن بگیرید . اگر فرد تنفس و نبض داشت ، باید تا رسیدن کمک صبر کنید . دوباره تماس با ۱۱۵ می تواند به شما کمک کند که چطور نبض کسی را بگیرید .

●   CPR را شروع کنید :

اگر بیمار نفس نمی کشد یا نبض ندارد ، CPR  را شروع کنید.

موضوع ناراحت کننده این است که مردم اگر CPR را بلد نباشند ، می ترسند آنرا انجام دهند ، زیرا نمی  خواهند کار اشتباهی انجام دهند .

مهمترین چیز آن است که اگر شخص نفس نمی کشد ، او را در وضعیت چانه به سمت بالا قرار دهید ، تا زبانش از مسیر راه هوایی خارج شود . ( پس راه هوایی باز می شود ) و سپس ماساژ سینه را شروع کنید .

CPR * دارای سه مرحله می باشد.

الف) Basic Life Support

ب) Advanced Cardiac Life Support

ج) Post CPR

- شایعترین علت ایست قلبی  MI است.

- ۶۰ تا ۹۰ ثانیه بعد از ایست قلبی ارست تنفسی ایجاد می شود .

- شایعترین آریتمی ها که نیازمند به اقدامات احیا می باشند VT و VF است در این مواقع بیمار ممکن است هوشیار باشد. VF جز مواردی است که اقدامات بلافاصله باید شروع شود.

-  Basic Life Support  شامل:  الف) A :Air way      ب) B: Breathing       ج) C: Circulation

البته در تغییرات جدید ابتدا ماساژ قلبی شروع می شود.(CAB)

●  قدم اول:

- ماساژ قلبی بلافاصله بایستی شروع شود.

- می توان قبل از شروع ماساژ قلبی ابتدا یک ضربه  درست در ناحیه وسط استرنوم وارد می کنیم.        (Precordial Thump)

- این ضربه حکم یک دفیبریلاسیون مکانیکی را دارد. دست باید به تنه متصل باشد و از آرنج خم شود و با ناحیه هایپوتنار دست ضربه وارد شود.

- زیر یکسال مجاز به زدن ضربه نمی باشیم. حداکثر دو ضربه مجاز می باشیم.

●  شرایط یک ماساژ قلبی مناسب:

۱) کف دست را روی پشت دست دیگر گذاشته و انگشتان را درهم نموده و بدون تماس انگشتان با بدن فرد کف دست را در قسمت یک سوم تحتانی استرنوم قرار می دهیم.

۲) عمق فشار در یک فرد بالغ حداقل ۵ سانتی متر است.

۳) آرنج نباید خم شود.

۴) حتماً باید شانه فرد  CPR کننده عمود بر بیمار باشد ( راستای فشار عمود بر استرنوم باشد)

۵) زمان  compression  و Decompression  باید برابر باشد. اجازه بدهیم کامل قفسه سینه برگردد.

۶) حداقل ماساژ ۱۰۰ ضربه در دقیقه است.

۷) در CPR بعد از ۳۰ ماساژ ۲ تنفس می دهیم .

- در یک ماساژ مناسب نبض های پریفرال احساس می شوند.

●  قدم دوم:

-  در بررسی راه هوایی  اولین اقدام خارج کردن جسم خارجی است ( مثل دندان مصنوعی)

- مانور Finger Sweep : انگشت را داخل  دهان کرده و جسم خارجی را بیرون می آوریم. ( بین ۱ تا ۸ سال مجاز نیستیم خصوصاً زیر یک سال چون می تواند باعث اسپاسم حنجره شود)

- پوزیشن مناسب برای باز کردن راه هوایی Head Tilt – Jaw Thrust  است که به صورت اکستنشن نمودن سر و بالا و جلو بردن  چانه است. ( بالا و جلو بردن چانه: این عمل با هر دو دست انجام می شود به طوری که هر دو شست را روی چانه فرد گذاشته و چهار انگشت دو دست را در دوطرف زیر فک گذاشته و با فشار کمی بالا آورده سپس در خلاف عقربه های ساعت به جلو هدایت می کنیم. با این عمل زبان از جلوی راه هوایی کنار می رود.)

- وسایل مورد استفاده در باز نگه داشتن راه هوایی عبارتند از : Air Way  و لوله تراشه

- هدف از اکستنشن سر نزدیک کردن محور های نازوفارنکس و اوروفارنکس و تراشه فرد است و یا به عبارتی در یک مسیر قرار بگیرند.

●  قدم سوم:

- برای ایجاد تنفس سه راه در پیش روی داریم : الف) دهان به دهان که در شرایط خاصی انجام می شود. ب) دهان به بینی در فرد زیر یکسال انجام میشود ج) آمبو بگ که اکثراً برای تیم درمانی همین روش می باشد.

-  نحوه گرفتن آمبوبگ با ماسک بسیار مهم است ، چرا که بعضی اوقات قبل از اینتوبه کردن یا نیاز نبودن اینتوبه این روش استفاده می شود. اتصال کامل ماسک با صورت با یک دست انجام می شود به نحوی که با شست و انگشت اشاره قسمت لوله ماسک را گرفته و با سه انگشت دیگر به شکل یک چنگگ در زیر فک از زاویه مندیبل به بالا گرفته می شود و با فشار آن را به صورت می چسبانیم. کانکشن اکسیژن هم باید وجود داشته باشد.

- هوای  تنفسی ( هوای اطاق) دارای ۲۱% اکسیژن می باشد.

- به ازای هر لیتر در دقیقه اکسیژن دریافتی ۴% کسر اکسیژن دمی (FIO2) افزایش می یابد.( مثلاً با دادن ۲ لیتر اکسیژن کسر اکسیژن دمی به این ترتیب خواهد شد          ۲۹%   =  (۲*۴) +  ۲۱%

-  با کانولای بینی حداکثر ۴۴% می توان اکسیژن داد.

- برای  FIO2 بیشتر از ۴۴ % از ( مثل MI ) از ماسک استفاده می شود. ماسک بین ۵۰ تا ۶۰ درصد می تواند FIO2 را بالا ببرد.

- برای  FIO2 های بالاتر (۱۰۰-۸۰%) از ماسک به همراه Reserved Bag  استفاده می شود.

●  باز کردن راه هوایی  Air way

اولین قدم باز کردن راه هوایی فرد است .در فرد بیهوش تمامی ماهیچه ها شل شده اند.عضلات زبان و گردن هم از این قاعده مستثنی نیستند و احتمال دارد که زبان به طرف حلق بر گردد و راه هوایی را مسدود کند .

کف دست را روی پیشانی مصدوم گذاشته و سر او را به طرف عقب بر گردانید . همزمان با این کار دست دیگر را زیر چانه او قرار داده و به سمت بالا فشار دهیدبه طوریکه دندانهای فک بالا و پایین در مقابل هم قرار گیرند . در صورت انجام صحیح این مراحل شما موفق به باز کردن را ه هوایی مصدوم خواهید شد .

مراقب باشید که دهان فرد را بیش از حد باز نشود چون در این صورت ممکن است زبان به عقب برگردد و راه هوای را مسدود کند .

●  دادن تنفس مصنوعی  Breathing

پس از بازکردن راه هوایی باید از وضعیت تنفس مصدوم أگاه باشید.ابتدا قفسه سینه فرد را برهنه کنید.

اگر صورت مصدوم کبود و رنگ پریده باشد .

نه جریان هوا از بینی و دهان فرد حس شو د و نه صدایی که نشانگر جریان هوا باشد به گوش برسد.

قفسه سینه حرکت نداشته باشد.

تنفس وی قطع شده است و باید تنفس مصنوعی را آغاز کنید حتی اگر نتوانستید تشخیص دهید که فرد مذکورتنفس دارد یا نه نفس مصنوعی را آغاز کنید چون اگر فرد تنفس داشته باشد شما در هنگام تنفس مصنوعی متوجه می شوید.

●  تکنیک دادن تنفس مصنوعی

سررابه عقب متمایل کنید به صورتیکه دهان کمی بازتر باشد (نحوه باز کردن راه هوایی در مبحث قبل آمده است.)با انگشتان دستی که روی پیشانی مصدوم است سوراخهای بینی فرد را ببندید .

دهان خود را روی دهان مصدوم بگذارید بطوریکه , لبهای شما کاملا اطراف دهان اورا بگیرد.با یک بازدم عمیق هوارا وارد دهان فرد مصدوم کنید.همزمان از گوشه چشم خودبه قفسه سینه فردنگاه کنید وببینید آیا هنگامی که درون مجاری هوایی اومی دمید قفسه سینه بالا می رود یا نه ؟

وقتی قفسه سینه فرد بالا می آید تنفس را قطع کنید ودهان خود را از دهان فرد دا کرده و بینی اورا آزاد بگذارید و خودتان برا ی تنفس بعدی نفس بگیرید.

به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز  ، هنگام تنفس موثر سینه وشکم مصدوم بالاو پایین می آید , احیاگر حس می کند که بادکنکی را پر میکند و پس از دمیدن حجم معینی , مقابل ورود هوای اضافه تر مقاومت احساس میکند .به تدریج رنگ پوست فرد از زردی و کبودی به صورتی تغییر می یابد.

●  ماساژ قلبی  Circulation

پس ازدادن یک یا دو تنفس مصنوعی در صورتیکه فرد تنفس خود را بازنیابد باید نبض فرد را کنترل کرد.

●  طریقه کنترل کردن نبض :

پس از آنکه تنفس مصنوعی تمام شد کف دست را از روی پیشانی فرد بر ندارید و دو انگشت دست دیگر را در وسط گردن بالای نای و حنجره روی برآمدگی جلوی گردن ( سیب آدم ) بگذارید .

انگشتان خود را به آرامی به سمت پایین و کنار آن قسمت بلغزانید و سپس کمی فشار دهید . به مدت ۵-۱۰ ثانیه این کار را ادامه دهید تامطمئن شوید که نبض را حس میکنید یا نه؟

کنترل کردن نبض احتیاج به مهارت و دقت خاصی دارد شما نیز میتوانید با تمرین کردن و شرکت در کارگاههای عملی احیا تنفسی این مهارت را کسب نمایید .

اگر فرد نبض داشت به تنفس مصنوعی با اندزه’ دوازده بار در دقیقه ادامه دهید .  بیشتر

اگر فرد نبض نداشت باید بی درنگ ماساژ قلبی را همراه با تنفس مصنوعی آغاز کنید.زیرا فرد دچار ایست قلبی شده و احتمال دارد صدمات جبران ناپذیری به مغز وی برسد.

برای دادن یک ماساژ قلبی موثر علاوه بر اینکه باید ماساژ را با تکنیک صحیح انجام داد لازم است که وی را در وضعیت مناسبی بخوابانید.

بیمار را به پشت خوابانده , مطمئن شوید که وی روی یک سطح سخت قرار گرفته است . اما اگر فرد در رختخواب یا هر سطح نرم دیگری است وقت را تلف نکنید و فقط کافیست که اورا روی روی زمین بلغزانید یا اینکه یک تخته با هر شی صاف و سخت را از بین پشت او و ملحفه قراردهید .

کنار مصدوم زانو بزنید .

آخرین حددنده های او را با دو انگشت دستی که بالای فرد نزدیکتر است بیابید انگشتان خود را بسمت بالا بلغزانید تا یک فرو رفتگی در محل اتصال دنده های دو طرف برسید .

یک انگشت را در محل فرورفتگی بگذارید و انگشت دیگر را کنار آن قرار دهید سپس ته دست دیگر را در کنار آن دو انگشت قرار دهید .بعد ته دست دوم را روی دست اولی بگذارید .

موقعیت بدن خود را طوری تنظیم کنید که بازوها خم نشوند و شانه ها در امتداد نقطه اتکا دستها باشند . به اندازه ای بر جناغ فرد فشار وارد کنید که ۴-۵ سانتی متر پایین برود.

پس از انجام ۱۵ عدد ماساژ پشت سر هم ( این ۱۵ ماساژ در مدت ۱۱ ثانیه خواهد بود ) دو عددتنفس مصنوعی به فرد بدهید شما برای انجام این دو تنفس ۴ ثانیه فرصت دارید .این سیکل باید چهار بار در دقیقه تکرار شود برای اینکه بتوانید نسبت ۱۵:۲ را در هر دوره رعایت کنید بهتر است با هر ماساژ شماره آن را بلند بگویید .

بعد از یک دقیقه وضعیت مصدوم را ازریابی کنید .

اگر ضربان مداوم رگ گردن باز نگشته باشد دوباره احیای قلبی ریوی را با دو تنفس و ۱۵ ماساژ قلبی از سر بگیرید . شما برای انجام این دو تنفس و ۱۵ ماساژ , ۱۵ ثانیه فرصت دارید.

این کار را برای مدت ۳ دقیقه دیگر ادامه دهید .

اگر دراین مدت تنفس منظم فرد بازگشت نیازی به تکرار احیای قلبی ریوی نیست بلکه باید مرتب تنفس و نبض فرد را چک کنید .

اگر تنفس منظم فرد برنگشت تنفس مصنوعی را با سرعت ۱۲ عدد در دقیقه شروع کنید و همزمان نبض فرد را چک کنید .

**

توجه داشته باشید که وقفه در انجام مراحل احیای قلبی ریوی بیشتر از ۵ ثانیه نشود.سایت پزشكان بدون مرز
+شما جستجو تصاویر YouTube Gmail ترجمه شود تلفن همراه بلاگر ورود Google جستجو درباره 80,700 نتیجه (0.17 ثانیه) همه چیز تصاویر ویدیوها خریدکردن بیشتر گزینه های جستجو جستجوی وب میان صفحات فارسی بگرد صفحات خارجی ترجمه شده ابزارهای جستجوی بیشتر اگر امکان دارد آن را به فارسی ایمیل کنید آموزش CPR : سایت پزشکان بدون مرز www.pezeshk.us/?p=27205 شما در حال حاضر در > صفحه اصلی / آموزش سلامت, آموزش-اورژانس-پزشكی, مشروح اخبار, کمک های اولیه / آموزش CPR. آموزش CPR. آبان ۴, ۱۳۹۰ توسط : admin موضوع : آموزش ... آموزش-اورژانس-پزشکی : سایت پزشکان بدون مرز www.pezeshk.us/?cat=43 2 ژوئن 2012 – با پیدا کردن یک کلاس CPR و آموزش بامانکن تمرینی یا آموزشهای درون خانه از طریق DVD و استفاده از دستورالعمل های مربوط به وضعیت اورژانسی ... آموزش احیای قلبی ریوی www.emdadgar.com/cpr.htm صحفه اصلی · بیشتربدانیم... اخبار · تماس با ما. CPR CPR CPR آموزش احیای قلبی ریوی CPR CPR CPR CPR CPR CPR آموزش احیای قلبی ریوی CPR CPR CPR ... دستورات دارویی - آموزش CPR مقدماتی medorder.blogfa.com/post-88.aspx آموزش CPR. - هر بیماری که دچار ارست قلبی – تنفسی شود نیاز به CPR دارد. CPR * دارای سه مرحله می باشد. الف) Basic Life Support. ب) Advanced Cardiac Life Support ... دانلود آموزش cpr - HamMihan Forum - هم میهن forum.hammihan.com › ... › کتابهای پزشکی و سلامت 1 ژانویه 2012 – ارسالها: 14831. جنسیت: سپاس های ایشان از دیگران: 5539. از ایشان 14109 بار سپاسگزاری شده است. پیش فرض پاسخ : دانلود آموزش cpr ... آموزش cpr( احیای قلبی) - helalnir.persianblog.ir/tag/آموزش_cpr(_احیای_قلبی) 29 ژوئن 2011 – آموزش CPR( احیای قلبی). احیای قلبی ریوی یک مانور حیات بخش است که به کمک آن تنفس و گردش خون فرد مصدوم حفظ می شود تا از نرسیدن موادغذایی و ... اموزش احیا قلبی یک نفره ► 1:18► 1:18 www.aparat.com/.../8e8a773dbf9524b9c37c127d...16 ژوئن 2011 - 1 دقیقه ویدیو های مشابه | سایر ویدیو های کاربر · 0:51. فیلم آموزشی ارست قلبی گسپینگ ... از فیلم های آموزشی اورژانس _ پرس... 179 بار مشاهده. 4:11. CPR ... ویدیوهای بیشتر برای آموزش CPR » دانشجویان کارشناسی اطاق عمل - دانلود آموزش CPR ors88.blogfa.com/post-229.aspx دانلود آموزش ماساژ قلبی دانلود احیا تنفسی بزرگسالان با بگ و ماسک دانلود CPR دو نفره با ایروی. دانلود سی پی آر یک نفره ی کودکان دانلود سی پی آر کودکان ... دانشجویان کارشناسی اطاق عمل - فیلم آموزش cpr www.ors88.blogfa.com/tag/فیلم-آموزش-CPR دانلود آموزش ماساژ قلبی دانلود احیا تنفسی بزرگسالان با بگ و ماسک دانلود CPR دو نفره با ایروی. دانلود سی پی آر یک نفره ی کودکان دانلود سی پی آر کودکان ... [PPT] آموزش CPR - ppt www.uploads.pptfa.com/2011/11/CPR.ppt ساختار فایل: Microsoft Powerpoint - نمایش سریع گروه آموزش واحد پرستاری. تقدیم می نماید: آموزش CPR. CPR. Cardio Pulmonary Resuscitation. CPR. Cardio Pulmonary Resuscitation. CPR. Cardio Pulmonary ... آموزش CPR : ppt – بانک پاورپوینت ایران www.pptfa.com/?p=157 5 نوامبر 2011 – ... های انتشار یافته, پاورپوینت پزشکی · ارسال نظر. جهت دانلود پاورپوینت آموزش CPR بر روی لینک های زیر کلیک کنید : لینک دانلود کلیک کنید ... Emergency www2.irib.ir/health/html/emergency-850405.htm CPR را شروع کنید ! حتی فردی که دوره CPR را نگذرانده اند می توانند به کمک یک هدایتگر از راه دور CPR را انجام دهند . بسیاری از متصدیان ۱۱۵ جهت آموزش CPR از راه ... LEARN CPR - CPR information and training resources. depts.washington.edu/learncpr/ - این صفحه را ترجمه کن CPR and First Aid Information, Facts, and Resources. دانلود فیلم آموزش کمک های اولیه First Response The ABCs of CPR ... vatandownload.com/2010/10/-first-response-the-abcs-of-cpr.php از این رو امروز فیلم آموزشی کمک های اولیه را برای شما آماده کرده ایم. با دیدن این فیلم آموزشی از این پس قادر خواهید بود تا در صورت بروز حادثه و آسیب دیدن افراد مختلف ... آموزش CPR به پرستاران بیمارستان تخصصی اطفال امام حسین (ع) اصفهان webda.mui.ac.ir/.../201-آموزش-cpr-به-پرستاران-بیمارستان-تخصص... 11 مارس 2012 – پرستاران بیمارستان تخصصی اطفال امام حسین (ع) اصفهان به همت واحد آموزش مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی استان اصفهان با مهارتهای احیای ... آموزش CPR نوین به کادر پزشکی شهرستان شاهین شهر و میمه ems.mui.ac.ir/-topmenu-543/6-news/655-ems115.html چهارشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۰ ساعت ۱۱:۵۵. به گزارش روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی استان اصفهان، علیرضا قاسمی، جانشین مدیر حوادث و پزشکی شاهین ... آموزش CPR به پرسنل غیردرمانی بیمارستان امیرالمومنین (ع) ems.mui.ac.ir/component/content/article/6-news/922--cpr-.html 22 فوریه 2012 – به همت واحد آموزش مرکز فوریتهای پزشکی شهرستان خمینی شهر21 نفر از پرسنل غیردرمانی بیمارستان امیرالمومنین (ع) اصفهان ضمن شرکت در دورهی ... کارآیی روش نوین آموزش احیای قلبی- ریوی در - Iranian Journal of ... ijme.mui.ac.ir/browse.php?a_code=A-10-2-318&sid=1... مقدمه: با روشهای آموزش سنتی احیای قلبی- ریوی برای دانشجویان پزشکی، اهداف آموزشی CPR (Cardio Pulmonary Resuscitation) به خوبی تأمین نمیشود. هدف این مطالعه، ... فوریت های پزشکی - آموزش cpr www.ems89.blogfa.com/cat-4.aspx فوریت های پزشکی - آموزش cpr - وبلاگ فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل(1389) آموزش CPR یا احیای قلبی - ریوی www.parvazmg.com/index.php?option=com...cpr... آموزش CPR یا احیای قلبی - ریوی. postdateicon یكشنبه ، 3 اردیبهشت 1391 ، 09:45 | نوشته شده توسط بیک پور | مشاهده در قالب پی دی اف | چاپ | فرستادن به ایمیل ... دانلود آموزش CPR - فروم ایران تراک forum.irantrack.com/thread222544.html 1 ژانویه 2012 – تنها اعضای سایت میتوانند لینک ها رو ببینند. برای ثبت نام کلیک کنید!! تنها اعضای سایت میتوانند لینک ها رو ببینند. برای ثبت نام کلیک ... دانلود فیلم آموزش کمک های اولیه First Response The ABCs of CPR mihandownload.com/.../... شاید برای شما هم تاکنون اتفاق افتاده باشد که حادثه ای در نزدیکی شما برای فرد یا افرادی رخ دهد و موجب جراحت برای افراد شود. درچنین شرایطی شما چه وظیفه ای در قبال ... پست زیبا برای آموزش CPR - پرستاری 87 دانشگاه علوم پزشکی ... www.nurse87kermanshah.blogfa.com/post/95 سلام بازدید کننده عزیز **** امیدوارم لحظات خوبی را در وبلاگ پرستاری 87 کرمانشاه سپری کنید **** به دلیل زیادبودن مطالب وقرار نگرفتن درصفحه اصلی میتوان از ... آموزش CPR - اورژانس 115 مشهد مقدس sharehmr1.blogfa.com/category/33 5- تکمیل مراقبتهای پس از احیاء. همکار محترم جهت دانلود فیلم CPR انجمن قلب آمریکا روی لینک زیر کلیک کرده و فیلم آموزشی را دانلود کنیدهمچنین به ادامه مطلب رفته و ... آموزش CPR مقدماتی - اورژانس 115 مشهد مقدس www.sharehmr1.blogfa.com/post-24.aspx آموزش C.P.R مقدماتی ... مشاهده نمایید. از مهمترین تغییرات C.P.R در سال 2010 تغییر CAB بجای ABC می باشد. ... برچسبها: CPR, اورژاتس 115, فوریتهای پزشکی ... مدلیب :: تاثیر آموزش CPR بر آگاهی پرستاران شاغل در مراکز درمانی ... www.medlib.ir/Article/Article.aspx?ari=9966 1 ژانویه 2007 – این مطالعه با هدف سنجش تاثیر آموزش CPR بر آگاهی پرستاران شاغل در مراكز درمانی نسبت به احیای قلبی - ریوی انجام شد.روش بررسی: این مطالعه به ... شبکه بهداشت و درمان شهرستان کمیجان - آموزش CPR komijanhealthcenter.blogfa.com/post-112.aspx CPR. تعریف احیای قلبی ریوی : سلسله اعمالی كه توسط افراد آگاه و حاضر در صحنه برای بازگرداندن عملكرد دو عضو حیاتی یعنی قلب و ریه و در نوع طولانی مدت آن به ... مطالب آموزشی | احیا | : cpcr.ir/ نکات کلیدی و تغییرات اساسی در گایدلاین 2010 AHA در مورد CPR و تهیه های ECC ... این تغییرات در جهت ساده نمودن آموزش امدادگر غیر حرفه ای و تأکید مستمر به نیاز ... کلاس آموزش CPR - روزمرگی های یک رزیدنت جراحی jarrah.blogsky.com/1389/10/21/post-156/ 11 ژانویه 2011 – کلاس آموزش CPR - روزمرگی های یک رزیدنت جراحی - خاطرات دوران تحصیل در رشته جراحی عمومی ، زشت و زیبا ، تلخ و شیرین. آموزش cpr | پایگاه جامع اطلاع رسانی و آموزشی قلب و عروق مد کام وب www.medcomweb.com/fa/tag/آموزش-cpr.html قلب،سیستم خونرسانی، گرفتگی عروق کرونر » ویدوئو زیر توضیحاتی در رابطه با قلب و سیستم خونرسانی بدن و گرفتگی عروق کرونر ارائه می کند. PreOpCABG1 ... [DOC] در خصوص راهنمای احیا: قلبی و ریوی darman.umsha.ac.ir/%5Cuploads%5C15_118_mabany%20c.p.c.... ساختار فایل: Microsoft Word - نمایش سریع Guidelines for CPR and ECC. مبانی CPR 2010. بر اساس دستورالعمل 2010 انجمن قلب امریکا. ترجمه و ویرایش : رضوان قندیان. واحد آموزش دفتر پرستاری بیمارستان ... شبكه بهداشت و درمان بهار - آموزش CPR shb.umsha.ac.ir/index.aspx?siteid=23&pageid=4853 در مورد CPR آموزش دیده اند بستگی دارد. طی تحقیقات انجام شده متاسفانه تنها. • یک درصد افراد دچار ایست قلبی ریوی توسط اطرافیان احیاء می شوند. با هر دقیقه ... برگزاری كارگاه آموزشی (CPR) در بیمارستان آیت ا... طالقانی www.sbmu.ac.ir/SiteDirectory/.../clase%20amoozeshi%20‍CPR.aspx دانشگاه دانشکده دانشگاه علوم پزشکی پزشکی بهداشتی مقالات پزشکی مقاله پزشکی دانشجو پزشکی علوم پزشکی دانشگاه شهید بهشتی دانشگاه بهشتی. آموزش CPR (تصویری) - سامانه آوار و زلزله جمعیت هلال احمرشیراز www.iransar.blogfa.com/post-380.aspx سامانه آوار و زلزله جمعیت هلال احمرشیراز - آموزش CPR (تصویری), این وبلاگ جهت اطلاع رسانی و آموزش علاقمندان به جستجو و نجات در آوار طراحی شده است. امیدواریم که با ... آموزش CPR استاندارد بزرگسالان در سه حرکت ساده - مدیریت آموزش و ... www.amoozesh-agrcs.ir/mods.php?id=Info_Center&task...pid... 1-تماس بگیرید وضعیت پاسخگویی مصدوم را بررسی کنید. اگر فرد هیچ پاسخی نداده و نفس نمی کشد یا تنفس وی غیر طبیعی می باشدٰ سریعا به فوریتهای پزشکی ... فیلم آموزش CPR - بلاگفا sfinex.blogfa.com/tag/فیلم-آموزش-CPR مطالب دیدنی و آموزشی دانشجوی اتاق عمل - فیلم آموزش cpr - فیلم جراحی ها و آموزشی اتاق عمل، كلیپ آموزشی و طنز، دلنوشته، داستان كوتاه، مطالب جدید و جالب - مطالب دیدنی و ... آموزش cpr (احیای قلبی ) - تنهایی سخته مرگه hoop.parsiblog.com/Posts/72/آموزش+cpr+(احیای+قلبی+)/ آموزش cpr (احیای قلبی ). ارسالکننده : زهره عاشق در : 22/11/90 2:54 عصر. احیای قلبی ریوی یک مانور حیات بخش می باشد که بکمک آن تنفس و گردش خون فرد آسیب دیده ... مجله درستی - آموزش CPR dorostee.blogfa.com/post/51 تعریف. CPR مخفف عبارت cardiopulmonary resuscitation به معنای احیاء قلبی – ریوی می باشد و عبارت است ازعملیات پزشکی– اوژانسی که برای افرادی که دچار ایست ... تاثیر آموزش CPR بر آگاهی پرستاران شاغل در - مجله علمی دانشگاه علوم ... www.goums.ac.ir/journal/browse.php?a_code=A-10-1-89... توسط فوزیه بخشا -‏ 2007 -‏ مقالات مرتبط این مطالعه با هدف سنجش تاثیر آموزش CPR بر آگاهی پرستاران شاغل در مراکز درمانی نسبت به احیای قلبی - ریوی انجام شد.روش بررسی: این مطالعه به صورت کارآزمایی ... کلاس آموزشی تازه های CPR پایه ای در پارس جنوبی برگزار شد www.pseez.ir/3368-fa.html 5 سپتامبر 2009 – کلاس آموزشی تازه های CPR پایه ای (عملیات احیای قلبی ریوی) برای پزشکان و پرستاران درمانگاه های مجتمع های پتروشیمی پارس جنوبی به همت ... آموزش CPR parsonline.bloglor.com/آموزش+CPR/ 18 دسامبر 2011 – آموزش CPR - •**•.پارس آنلاین .•**• - •**•.پارس آنلاین .•**• فیلم و آموزش CPR - وبلاگ تخصصی اتاق عمل lums-or.blogfa.com/post/519 9 فوریه 2012 – وبلاگ تخصصی اتاق عمل - فیلم و آموزش CPR - این وبلاگ متعلق به دانشجویان اتاق عمل لرستان ورودی 89 میباشد. - وبلاگ تخصصی اتاق عمل. چهار محال و نمایندگی انجمن پرستاری ایران - آموزش cpr nap-sh.blogfa.com/post-114.aspx به نام خدا. در تاریخ 2/10/ 86 نهمین کلاس باز آموزی بهیاران مرکز بهداشت شهرستان شهرکرد. در سالن مرکز بهداشت برگزار گردید.در این جلسه که کلیه بهیاران مراکز حضور ... آموزش CPR - مامائی www.iraninfoweb.com/oloome-pezeshky/.../amwzsh.html آموزش CPR. احیای قلبی ریوی یک مانور حیات بخش می باشد که بکمک آن تنفس و گردش خون فرد آسیب دیده حفظ می شود تا از نرسیدن موادغذایی و اکسیژن به مغز او و مرگ ... مقایسه تاثیر دو روش آموزش CPR (مانکن و - جزییات مقاله www.sid.ir/Fa/ViewPaper.asp?ID=84530&varStr=1;...;1;2;... توسط زهرا منجمد مقایسه تاثیر دو روش آموزش CPR (مانکن و فیلم) بر دانش و عملکرد دانشجویان پرستاری. منجمد زهرا*,حاجی امیری پریوش,بابایی روچی غلام رضا,بیرامی اشرف ... روشی نوین در آموزش CPR:"کارایی این روش - جزییات مقاله www.sid.ir/.../ViewPaper.asp?...;... توسط فر نوید امیدی 31 : مجله ایرانی آموزش در علوم پزشكی 1384; 5(پیوست 14(ویژه نامه هفتمین همایش كشوری آموزش پزشكی)):0-0. روشی نوین در آموزش CPR:"کارایی این روش برای ارتقا ... آموزش احیای قلبی ریوی 2010 hardtimes.samenblog.com/33/ 6 مارس 2012 – آموزش احیای قلبی ریوی 2010. فایل پاور پوینت CPR 2010 توسط جناب آقای شاره - واحد آموزش اورژانس ۱۱۵ مشهد - تهیه شده ، پاور بسیار خوبی هستش ... magiran.com:تاثیر آموزش CPR بر آگاهی پرستاران شاغل در مراكز درمانی www.magiran.com/view.asp?Type=pdf&ID=432255&l=fa magiran.com:تاثیر آموزش CPR بر آگاهی پرستاران شاغل در مراكز درمانی وابسته به دانشگاه علوم پزشكی استان گلستان در مورد CPR ... كارگاه آموزشی CPR پیشرفته در بیمارستان جامع بانوان آرش برگزار شد publicrelations.tums.ac.ir/news/detail.asp?newsID=32714 20 مه 2012 – روابط عمومی دانشگاه علوم پزشكی تهران: كارگاه آموزشی CPR پیشرفته ویژه كادر درمان در بیمارستان جامع بانوان آرش برگزار شد ... كنفرانس آموزش CPR نوزاد در بخش زنان بیمارستان جامع بانوان آرش ... publicrelations.tums.ac.ir/news/detail.asp?newsID=30261 30 ژانویه 2012 – روابط عمومی دانشگاه علوم پزشكی تهران: كنفرانس آموزش CPR نوزاد با حضور پرستاران بخش زنان بیمارستان جامع بانوان آرش دوشنبه 10 بهمن در بخش ... 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی جستجوی پیشرفتهشگردهای جست وجونظر بدهیدGoogle.com in English ©2012 Google‏صفحهGoogle ‏‫همه چیز درباره Google ‏‏طبقه بندی: كمك های اولیه، 
برچسب ها: آموزش CPR، احیای قلبی ریوی، كمك به بیماران قلبی، امداد و نجات، آموزش احیای قلبی ریوی، آموزش كمك های قلبی ریوی،
ارسال توسط Salamat24

محصولات برتر
http://www.30cd.biz/upload_pic/1347430900.gif
آرشیو مطالب
جدیدترین محصولات